Oto jak ekspert od tarczycy ćwiczy każdego ranka

Jeśli chodzi o zaburzenia tarczycy, istnieją bardzo specyficzne pokarmy, takie jak bogate w jod warzywa morskie i sproszkowana maca, które mogą pomóc w kontrolowaniu objawów. Ale co z rolą ćwiczeń w naturalnym znoszeniu wielu emocjonalnych objawów związanych z zaburzeniami tarczycy, takich jak lęk i depresja?

Korzyści z pieszych wędrówek dla tarczycy

"Czy wiesz, że turystyka piesza jest jedną z najlepszych form ćwiczeń dla osób z pewnymi schorzeniami tarczycy i zmęczeniem nadnerczy?" pisze ekspert tarczycy Fern Olivia dla Mindbodygreen. "Dzieje się tak dlatego, że oprócz poprawy sprawności sercowo-oddechowej (serce, płuca, naczynia krwionośne), wykazano, że wędrówki zmniejszają depresję i pomagają lepiej spać". Dodaje, że "Ci, którzy regularnie wędrują, mają obniżone ryzyko zachorowania na raka jelita grubego i piersi, a być może także na raka płuc, tarczycy i endometrium."

Gregory Miller, prezes American Hiking Society, jest w zgodzie: "Badania pokazują, że wędrówki mają pozytywny wpływ na zwalczanie objawów stresu i niepokoju.... Przebywanie na łonie natury jest zakorzenione w naszym DNA, a my czasem o tym zapominamy."

Siła natury

Oprócz treningu prawie każdej części ciała (nogi, ramiona, brzuch, biodra i tyłek), wędrówki to pełne doświadczenie sensoryczne dla oczu, uszu i nosa, które karmi Twoją kreatywność i pobudza wyobraźnię.

Dodatkowo, trening stanowi doskonałą okazję, aby dowiedzieć się wszystkiego o liściach, które Cię otaczają, jednocześnie ćwicząc mindfulness. "Kiedy łączymy się z naturą, w naturalny sposób stajemy się zainspirowani, uziemieni i kreatywni" - dodaje Olivia.

I dodaje: "W mojej praktyce zauważyłam, że wielu moich klientów ma problemy z tarczycą, ponieważ przez długi czas nie mówili lub czuli się zablokowani twórczo. Często widziałem klientów, którzy byli fizycznie lub emocjonalnie nadużywane i trzymał traumę wewnątrz." Jeśli próbowałeś wszystkiego innego, takiego jak leki lub zmiana stylu życia i diety, ale nie wydaje się, że możesz w pełni wyleczyć się z tego problemu, możesz chcieć dać wędrówkę spróbować. Daj sobie przestrzeń, aby poczuć się naprawdę wyzwolonym od technologii i obowiązków codziennego życia.

Z tych wszystkich powodów Olivia twierdzi, że piesze wędrówki pomogły jej klientom pokonać problemy emocjonalne i rozwinąć poczucie wdzięczności w ich życiu - co przypisuje sile natury. Wędrówki to świetny czas, aby oderwać się od problemów współczesnego świata i zanurzyć się w esencji darów natury" - uważa Olivia. "Niebo naprawdę jest limitem, jeśli chodzi o możliwości przed tobą i wszystko, co jest wokół ciebie".

Aby uzyskać dodatkowy bonus podczas następnej wędrówki, możesz nawet pobrać 36-minutową medytację prowadzoną przez Olivię Thyroid Yoga, aby zwiększyć kreatywność i autoekspresję.

Autor