Czy zadowalasz się mniejszą ilością w swoim związku?

Być w związku może mieć swój sprawiedliwy udział wzlotów i upadków, jak nie każdy pojedynczy moment z partnerem będzie niesamowite. Ale skąd wiesz, czy zadowalasz się mniej w swoim związku? Ponieważ wszystkie relacje mogą mieć swoje wyzwania, ważne jest, aby być w stanie rozpoznać pięć kluczowych znaków, że osiadasz na mniej niż zasługujesz.

1. Jesteś z tą osobą z niewłaściwych powodów

Jeśli uważasz, że zadowalasz się mniej, prawdopodobnie jesteś ze swoim partnerem z niewłaściwych powodów. Na przykład, jeśli jesteś w związku z tą osobą, ponieważ boisz się być sam, czujesz presję rówieśników z otoczenia, lub dlatego, że czujesz się zobowiązany do pozostania, ponieważ byłeś razem przez dłuższy czas, wyraźnie osiadasz na mniej w swoim związku. Powinieneś mieć silne pragnienie w swoim sercu, aby być ze swoim partnerem, ale jeśli twoje powody, aby pozostać razem pochodzą z miejsca strachu, a nie z miejsca miłości, nadszedł czas, aby zakończyć ten związek i przejść na dobre w każdy sposób.

2. Jesteś źle traktowany

Innym kluczowym wskaźnikiem jest to, że twój partner ma tendencję do traktowania cię źle. Na przykład, jeśli twój partner jest często lekceważący, niegrzeczny i zawsze stawia swoje potrzeby ponad twoje, to znaczy, że zadowalasz się i akceptujesz mniej niż zasługujesz od partnera. W szczególności, jeśli twój partner jest fizycznie, werbalnie lub emocjonalnie obraźliwy w jakikolwiek sposób, jesteś wyraźnie w złym związku i powinieneś go natychmiast zakończyć. Partner powinien traktować cię z szacunkiem, współczuciem i wdzięcznością, ale jeśli on lub ona jest kontrolujący, manipulujący i toksyczny być w pobliżu, nadszedł czas, aby pożegnać się raz na zawsze.

3. Jesteś nieszczęśliwy

To nie jest rzadkością, aby znaleźć się nieszczęśliwy częściej niż nie. A jeśli jesteś pobyt z kimś, mimo że nie cieszyć się byciem z nim lub nią, nie czujesz prawdziwego połączenia, a znajdziesz się aktywnie wychodzi z drogi, aby spędzić czas z dala od niego lub niej, to jest oczywiste, że decydujesz się osiedlić. Związki mają naturalne przypływy i odpływy, ale jeśli masz dość swojego partnera i nie cieszysz się przebywaniem wokół niego, ten związek powinien się skończyć. Chociaż może to być trudne, nadszedł czas, aby być bardzo szczery ze sobą i ocenić swoje prawdziwe uczucia o swoim partnerze. Jeśli widzisz się szczęśliwszy bez tej osoby w swoim życiu, ale nadal decydujesz się pozostać z nim lub nią, jesteś rzeczywiście wybierając do rozliczenia w swoim związku.

4. Nie jesteś swoim prawdziwym ja

Ważnym znakiem, że jesteś osiadania jest to, że nie jesteś swoim autentycznym ja, kiedy jesteś z partnerem. Na przykład, jeśli jesteś udając zainteresowania w przeszłości i działań, kłamstwa o swojej przeszłości, lub uczucie, jakbyś grał rolę, gdy jesteś wokół niego, to wybierasz do rozliczenia, a nie znalezienie partnera, który docenia prawdziwego ciebie. Bycie prawdziwym sobą jest w sercu każdego długotrwałego, udanego, znaczącego i zdrowego związku, ale jeśli boisz się wyrażać swoje prawdziwe myśli i uczucia i nie czujesz, że możesz ujawnić rzeczy o sobie swojemu partnerowi, powinieneś poszukać nowego związku z kimś, kto jest gotów poznać, docenić i pokochać prawdziwego ciebie.

5. Za dużo kompromisów

To nie jest rzadkością, aby czuć, że trzeba zrezygnować zbyt wiele swoich nadziei, marzeń i priorytetów z powodu swojego partnera. I choć z pewnością można pójść na kompromis z nim lub nią o tym, gdzie iść na brunch, jaki rodzaj lodów kupić, lub jaki program oglądać na Netflix, to kolejna rzecz, aby zrezygnować z ważnych marzeń i celów życiowych, aby go zadowolić. Na przykład, jeśli naprawdę chcesz mieć dzieci, ale twój partner nigdy tego nie zrobi, pozostanie z nim lub nią pomimo tego jest formą zadowalania się mniej. Ty zasługujesz być w związku z kimś, kto dzieli i wspiera te rodzaje głównych wyborów życiowych, i nie powinieneś musieć iść na kompromis do punktu, w którym tracisz z oczu to, co naprawdę jest twoim priorytetem w życiu.

Autor