Porzuć swoją strefę komfortu w tych 10 miastach nocnego życia na całym świecie

Co kilka miesięcy nasze rutyny potrzebują wstrząsu. Dotyczy to również wszystkich aspektów naszego życia; nowe wyzwania w życiu zawodowym i romantycznym pomagają nam się rozwijać. Koleiny zaprowadzą cię donikąd.

Jeśli uważasz, że bycie towarzyskim jest wyzwaniem, spotkanie z nowymi ludźmi w nowym miejscu może być właśnie lekarstwem. To samo rozwiązanie może pomóc każdemu, kogo zwykłe miejsca pobytu stały się nieświeże. Może być trudno zorganizować całą załogę na wakacje do jednego z najlepszych miast nocnych na świecie, ale mimo to nasza dzisiejsza lista będzie służyć jako aspiracja.

Wydaje się ironią, że 24-godzinna scena barowa może ułatwić relaks, ale to jest właśnie to, czego pragną towarzyskie motyle, zwłaszcza gdy pochodzą z miast, w których kładzie się spać o 2 lub 4 nad ranem. Poziom rozpusty zależy od podróżnika, a my zebraliśmy szeroką listę najlepszych międzynarodowych miast do imprezowania.

Praga, Republika Czeska

W Pradze nie znajdziesz słodkiej, podziemnej sceny klubowej. Zamiast tego spodziewaj się dużych imprez w jednych z największych magazynów, jakie możesz sobie wyobrazić. Muzyka będzie trwała całą noc, jeśli będziesz chciał za nią nadążyć, zwłaszcza jeśli interesują Cię kluby rockowe. Ta strona czeskiej sceny muzycznej ma fascynującą historię, gdyż w czasie zimnej wojny była prześladowana, a teraz kwitnie dzięki unikalnym gatunkom, które kiedyś były uważane za zbyt zachodnie, by pozwolić na występy publiczne.

Montréal, Kanada

Chociaż Toronto stało się ostatnio kanadyjską destynacją, Montreal pozostaje miejscem, gdzie tubylcy idą na imprezę. Wiele klubów muzycznych i browarów przyciąga tłumy ze względu na swoją czystą atmosferę, a restauracje serwują jedne z najlepszych potraw na świecie - i nie mówimy tu tylko o poutine. Niektóre z najlepszych miejsc niekoniecznie znajdują się w tej samej dzielnicy, więc pamiętaj, aby zaplanować swoją noc z wyprzedzeniem lub pozostawić przygotowania miejscowym.

Londyn, Wielka Brytania

W Wielkiej Brytanii Amerykanie z pewnością będą mogli cieszyć się czymś więcej niż tylko klubami. Podczas gdy w Londynie odbywają się jedne z najbardziej uznanych na świecie imprez rave, na czele z najlepszymi współczesnymi muzykami elektronicznymi, produkcje sceniczne i komediowe mają swoje własne, unikalne atrakcje dla anglojęzycznej publiczności. W razie gdyby były jakieś obawy, jest mnóstwo barów na dachu, w których można się rozsmakować pomiędzy klubami i teatrami.

Ibiza, Hiszpania

Włączenie tej słynnej małej wyspy na tej liście jest bardziej wyzwaniem niż rekomendacją. Ibiza jest dla zaprawionych w bojach partyzantów, gotowych na trwałe zestawy DJ-ów i wspaniałe widoki na Morze Śródziemne. Z drugiej strony, jeśli nie planujesz być do rana, plaże i towarzyskie wieczory z pewnością Cię zadowolą.

Göteborg, Szwecja

Göteborg jest trochę ukrytym klejnotem jeśli chodzi o życie nocne. W porównaniu z innymi tętniącymi życiem miastami, to jest spokojniejsze, ale na pewno spodoba się każdemu, kto chce zejść z utartej ścieżki. Szwedzkie miasto może pochwalić się wieloma barami tematycznymi; miejsca takie jak Port du Soleil naśladują tropiki, podczas gdy Sticky Fingers jest popularnym klubem rockowym nazwanym na cześć płyty Rolling Stones z 1971 roku.

Kopenhaga, Dania

Eksploracja barów i muzyki elektronicznej jest wymagana w tym malowniczym skandynawskim mieście. W rzeczywistości trudno byłoby wyobrazić sobie doświadczenie życia nocnego bez drinków i techno. Dzięki temu Culture Box jest jednym z najlepszych miejsc, w których można znaleźć najbardziej znanych na świecie DJ-ów, a przestrzeń znajduje się w pobliżu wielu innych opcji, aby utrzymać imprezę.

Buenos Aires, Argentyna

Jak wiele miejsc na tej liście, Buenos Aires nie śpi; w przeciwieństwie do nich, miasto nie jest tylko rajem dla alkoholu. Chociaż z pewnością jest tu wiele barów i klubów, które można odwiedzić, większość ludzi, którzy mogą pozostać na nogach do wschodu słońca, spędza swoją energię tańcząc tango w milongach. Spotkaj się z miejscowymi przy drinkach po pracy i podążaj za nocą, dokądkolwiek ona prowadzi, czy to do zdrowej grupy w Podestá, czy do eklektycznej, dojrzałej imprezy w Niceto.

Berlin, Niemcy

Wyjeżdżając z Berlina nie będziesz miał żadnych wątpliwości, a przynajmniej będziesz miał szansę zapomnieć o nich podczas pobytu w tym mieście. Miłośnicy muzyki techno poczują się jak w domu w wielu klubach, które celebrują ten gatunek. Miasto jest również niezawodnym celem dla społeczności queer i sojuszników szukających nieosądzających i różnorodnych miejsc do imprezowania.

Nie pozwól, aby zwykły strój turystyczny uniemożliwił Ci wejście do środka; upewnij się, że sprawdzisz dress code, lub nie ryzykuj, ubierając się każdej nocy.

Bangkok, Tajlandia

Już sama myśl o stolicy Tajlandii przywodzi na myśl odważne kolory i późne noce. Od niszowych barów po nocne rynki, jest mnóstwo opcji późnonocnej rozrywki dla każdego. Będą mieli wszystko, czego można chcieć po zmroku, od sprzedawców detalicznych po jedzenie uliczne. Bez względu na porę nocy, jest powietrze elegancji wijące się wokół duchowych kapliczek i posągów. A może to po prostu bryza tego tropikalnego raju - idealna pogoda to doskonała sceneria dla Twojej następnej całonocnej zabawy.

Amsterdam, Holandia

To tętniące życiem miasto jest znane ze swoich atrakcji dla dorosłych, ale niekoniecznie są one sekretem dobrej zabawy. Noce nie kończą się w Amsterdamie, wiele barów i klubów działa 24 godziny na dobę, co jest idealnym rozwiązaniem na późne noce spędzone na tańcu. Lokalizacje niektórych z najlepszych miejsc są niezwykłe, takie jak De School, która dosłownie odbywa się na terenie byłej szkoły, lub Vondelbunker, która jest ustawiona w bunkrze zbudowanym podczas II wojny światowej.

Autor