22 różne oleje dla Twojego typu włosów

Nasze włosy posiadają naturalny olejek, który sprawia, że są odżywione i chronione. Jednak czynniki zewnętrzne, w tym stylizacja i farbowanie włosów, mogą go pozbawić, pozostawiając nasze włosy zniszczone.

W związku z tym, jednym z dobrych sposobów pielęgnacji naszych włosów, oprócz regularnego stosowania odżywek i mycia, jest olejowanie. Pomaga ono promować naturalną produkcję oleju. Odżywia również nasze włosy od zewnątrz, zwłaszcza jeśli nie są one w stanie produkować tak dużo oleju z powodu wszystkich uszkodzeń.

Jednak, choć wiele z nas sięga po każdy olejek do włosów, jaki tylko znajdzie, nie powinno tak być.

Każda z nas ma inny typ włosów, a wiedza o tym, jaki jest Twój, pomoże Ci określić, jakich produktów możesz używać. Tak więc, bez dalszego zastanawiania się, oto różne rodzaje włosów i rodzaje olejków, które możesz do nich stosować.

Rodzaje włosów

Normalne

Osoby o normalnych włosach mogą stosować oleje do włosów, jakie tylko zechcą, dzięki czemu o wiele łatwiej jest odkryć taki, który przypadnie im do gustu i który poprawi zdrowie i wygląd włosów. Jeśli masz normalne włosy, nie musisz się martwić o ich pielęgnację. Upewnij się tylko, że wiesz jak stosować olejek w odpowiedni sposób, aby w pełni wykorzystać jego zalety bez obciążania włosów.

Cienkie

Zakup produktów do pielęgnacji włosów cienkich może być trudny, ponieważ pasma mogą szybko ulec obciążeniu przez wszystko, co się na nie nakłada. Jeśli masz cienkie włosy, być może w przeszłości unikałaś stosowania olejku do włosów, ponieważ błędnie sądziłaś, że nakładanie go na pasma obciąży je i sprawi, że szybciej się spłaszczą.

Nawet jeśli musisz zachować ostrożność przy wyborze olejku do włosów cienkich, musisz mieć pewność, że skorzystasz z zalet tego produktu do włosów. Przywrócisz swoim włosom blask i zapobiegniesz ich przetłuszczaniu się, dzięki narzędziom do stylizacji, których będziesz potrzebować, by ujarzmić i utrzymać włosy w ryzach.

Prosta

Proste włosy wymagają użycia odpowiedniego olejku do włosów, który zapobiegnie ich płaskości i przetłuszczaniu się. Dlatego też, jeżeli masz proste włosy, powinnaś stosować wyłącznie olejek do włosów prostych. Gwarantuje to, że po zastosowaniu olejku, terapia poprawi zdrowie i wygląd Twoich włosów, a nie spowoduje problemów w przyszłości.

Jeżeli masz proste włosy, niezależnie od tego jak cienkie lub grube i szorstkie, musisz wybrać olejek do włosów, który jest wystarczająco lekki, aby zapewnić im niezbędną ochronę bez obciążania ich.

Kręcone

Włosy kręcone, podobnie jak falowane, potrzebują olejku do włosów, aby utrzymać loki w ryzach i zachować ich najlepszy wygląd. Niezwykle ważne jest stosowanie olejku do włosów kręconych, który z łatwością rozprowadzi się na całej długości włosów, wygładzając łuski włosa i zapobiegając ich uszkodzeniu i nieczystościom.

Choć może być kuszące, by pominąć olejek do włosów, jeśli masz kręcone włosy i używasz już różnych produktów do pielęgnacji włosów, ten produkt ma za zadanie pomóc utrzymać zdrowe pasma i przeciwdziałać wszelkim uszkodzeniom spowodowanym częstym zabiegiem i stylizacją.

Fale

Jeżeli nie zachowasz ostrożności, włosy falowane mogą szybko zacząć się puszyć, ale dzięki odpowiedniemu olejkowi do włosów, możesz zachować kontrolę nad fryzurą i piękny wygląd włosów. Nakładając olejek na włosy falowane lub kręcone, pamiętaj, że olejek będzie rozprowadzał się powoli.

Oznacza to, że powinnaś nakładać olejek nie tylko u nasady włosów, ale także na końcówki, aby przyspieszyć proces leczenia i zapewnić, że uzyskasz odpowiednią ilość olejku na całej długości włosów. Niewielka ilość olejku nałożona równomiernie na całe pasma sprawi, że włosy będą wyglądały zdrowo, będą zdefiniowane i wolne od puszenia się, nieładu i plątania.

Szorstkie

Włosy szorstkie potrzebują regularnego wygładzania łuski włosa, aby zachować zdrowy wygląd i nie być szorstkimi w dotyku. Jeśli masz grube włosy, rozumiesz już potrzebę stosowania produktów, które sprawią, że Twoje włosy będą wyglądały i czuły się lepiej.

Wybierając olejek do włosów przeznaczony wyłącznie do włosów grubych, Twoje pasma pozostaną gładkie i zdrowe. W przeciwnym razie, istnieje ryzyko, że użyjesz olejku, który nadmiernie wysuszy Twoje włosy, co może prowadzić do przyszłych problemów.

Koloryzacja

Koloryzacja włosów jest świetnym sposobem na zmianę koloru i stylu włosów, ale może być dość szkodliwa dla Twoich pasm i skóry głowy, jeśli stosujesz ją regularnie. Olejek do włosów może być tym, czego potrzebujesz, aby poprawić kondycję skóry głowy i sprawić, by powłoka włosa była płaska i wyglądała jak najlepiej. W związku z tym, wybór olejku do włosów stworzonego specjalnie dla włosów farbowanych jest niezwykle ważny.

Mieszanka olejków zostanie użyta do pokrycia pasm i ochrony ich przed słońcem, wiatrem i gorącymi urządzeniami do stylizacji. Używając odpowiedniego olejku do włosów, możesz przedłużyć trwałość swojego koloru i sprawić, że będzie wyglądał fantastycznie.

Tłusta strona

Gdy gruczoły na skórze głowy wytwarzają zbyt dużo oleju, włosy mogą sprawiać wrażenie tłustych.

Niestety, uczucie tłustości jest trudne do usunięcia, dlatego zamiast leczyć pasma, należy zająć się problemem u jego źródła. Stosowanie olejku do włosów może wydawać się sprzeczne, zwłaszcza jeśli przez całe życie starałaś się, by Twoje włosy mniej się przetłuszczały, ale odpowiedni produkt może sprawić, że różnica będzie znacząca.

Olejek do włosów może pomóc w regulacji ilości oleju wytwarzanego na skórze głowy, jak również zminimalizować ilość oleju, który pozostaje na włosach. Ponadto, olejek do włosów może często pomagać w zapobieganiu łupieżowi, który jest powszechny wśród osób o przetłuszczających się włosach.

Stylizacja na ciepło

Codzienne stosowanie gorących produktów do stylizacji włosów może być najlepszym sposobem na zapewnienie sobie fantastycznego wyglądu, ale ciepło może być dość niszczące dla Twoich włosów. Dotyczy to zwłaszcza suszarki do włosów, która nawiewa powietrze na pasma, ponieważ może to spowodować rozszerzenie łusek włosa, utrudniając im ponowne ułożenie się na płasko. Zamiast borykać się z suchymi i łamliwymi włosami, możesz wygładzić ich łuski i zapewnić im zdrowy wygląd, stosując olejek przeznaczony do włosów stylizowanych na gorąco.

Suche

Olejek do włosów może pomóc suchym włosom, wygładzając ich łuski, zatrzymując wilgoć i poprawiając wygląd pasm.

Jeśli masz suche włosy w wyniku przebywania na słońcu, pływania lub po prostu masz naturalnie suche włosy, powinnaś zastosować olejek do włosów, aby przeciwdziałać trudnościom, które się z tym wiążą.

Zamiast żyć ze zniszczonymi i niezdrowymi włosami, możesz być pewna, że Twoje włosy będą wyglądały tak naturalnie zdrowo, jak to tylko możliwe, gdy zastosujesz olejek do włosów, który przywróci wilgoć Twoim pasmom i skórze głowy, a jednocześnie wzmocni włosy.

Uszkodzone włosy

Aby poprawić wygląd włosów zniszczonych, wymagają one specjalnego traktowania. Możesz spać spokojnie wiedząc, że stosując olejek do włosów, wspomagasz proces gojenia się włosów i skóry głowy. Olejki do włosów nie tylko rozplączą Twoje włosy i zapobiegną ich dodatkowym uszkodzeniom podczas szczotkowania i układania, ale także pomogą zapobiec rozdwajaniu się końcówek.

Szukając olejku do włosów dla włosów zniszczonych, szukaj takiego, który ma wysoką zawartość kwasów tłuszczowych, które nie tylko dają olejkowi korzyści przeciwutleniające, ale także pomagają wzmocnić włosy. Nie musisz się martwić, że Twoje włosy nadal będą się łamać, jeśli będą mocniejsze, mniej podatne na rozdwajanie końcówek i gładkie. Zamiast tego, będziesz mogła skupić się na tym, że zaczynają się one naprawiać.

Atrybuty

Wzrost

Włosy, które nie rosną tak szybko, jak chcesz, mogą być niezwykle irytujące, ale jeśli używasz olejku do włosów przeznaczonego do stymulowania skóry głowy i zwiększenia rozwoju włosów, będziesz mieć zdrowsze i dłuższe zamki znacznie szybciej niż gdybyś po prostu czekał na to, aby rosnąć.

Te oleje do włosów są zazwyczaj kombinacją wielu różnych olejów, które zostały wybrane ze względu na ich potencjał do promowania i pobudzania wzrostu włosów.

Są one również zazwyczaj wysokie w składniki odżywcze, które utrzymują swoje mieszki włosowe zdrowe, a oni mogą nawet zawierać naturalne zioła, aby zwiększyć rozwój. Ten rodzaj olejku do włosów może być właśnie tym, czego potrzebujesz, jeśli masz fryzurę, która Ci się nie podoba lub masz problemy z zapuszczaniem włosów.

Zmiękczanie

Wiele osób używa olejku do włosów, aby zmiękczyć twardą strukturę włosów, co jest jednym z powodów, dla których go stosują. Jeśli masz naprawdę grube lub zniszczone włosy, powinnaś używać olejku do włosów, który jest przeznaczony do rozwiązywania problemów, jakie masz, a jednocześnie zmiękcza włosy.

Nie wszystkie olejki do włosów są przeznaczone do zmiękczania włosów, choć wiele z nich to robi, więc jeśli poważnie myślisz o poprawieniu wyglądu swoich włosów, wygładzeniu ich trzonów i uczynieniu ich przyjemnie miękkimi w dotyku, będziesz chciała wybrać jeden z nich.

Wygładzanie

Ludzie sięgają po olejki do włosów, które wygładzają pasma i sprawiają, że wydają się one bardziej miękkie, jaśniejsze i zdrowsze, z wielu powodów. Jeśli Twoje włosy są puszące się, zostały uszkodzone przez stosowanie produktów grzewczych, lub po prostu spędził zbyt dużo czasu w słońcu i słonej wody, wygładzanie olej do włosów może być korzystne.

Olejki te są bogate w witaminy i olejki, które zostały wybrane ze względu na ich zdolność do wygładzania i spłaszczania pasm. Te oleje do włosów może sprawić, że włosy wyglądają niezwykle zdrowe, gładkie i błyszczące, jeśli używasz ich na bieżąco. To sprawi, że Twoje włosy będą wyglądały lepiej niż w przeszłości.

Zwiększanie połysku

Twoje włosy z czasem staną się płaskie i matowe, bez względu na to, jak ostrożnie się z nimi obchodzisz i jak starannie je myjesz, aby usunąć z nich produkty z całego dnia. Możesz temu przeciwdziałać stosując olejek do włosów nadający połysk, który sprawi, że Twoje włosy będą wyglądały i czuły się zdrowsze.

Zmuszając otoczkę włosa do płaskiego ułożenia, olejek pomoże Ci uzyskać zdrowsze i bardziej lśniące zamki. Jeżeli łuska włosa nie jest płaska, włosy będą wydawać się pozbawione życia i nieuporządkowane. Produkty te zmniejszają puszenie się włosów i sprawiają, że wydają się zdrowsze i bardziej lśniące, ponieważ zmuszają otoczkę włosa do płaskiego ułożenia.

Łupież

Nawet jeśli jesteś zadowolona z tego, jak lśniące i gładkie są Twoje włosy, będziesz chciała stosować olejek do włosów, jeśli masz łupież. Regularne stosowanie olejków do włosów może zapobiec lub zmniejszyć łupież, ponieważ zawierają one różne olejki, które zostały wybrane ze względu na ich zdolność do zapobiegania łupieżowi i wypadaniu włosów.

Ponadto, olej powleka pasma włosów, chroniąc je przed zanieczyszczeniami, słońcem i kurzem, a także odżywia skórę głowy i zapewnia zdrowy start, gdy włosy rosną.

Cechy

Naturalny

Wybierając naturalny olej do włosów zamiast syntetycznego oleju do włosów, nie będziesz musiał martwić się tak bardzo o składniki produktu.

Wynika to z faktu, że naturalne składniki są znacznie mniej prawdopodobne, aby spowodować problem zdrowotny, gdy jest stosowany w produkcie. Jeśli kiedykolwiek miałaś reakcję alergiczną na składnik olejku do włosów, wybierz ten wykonany w całości z naturalnych składników.

Bez parabenów

Choć parabeny są powszechnie stosowane w produktach dla zdrowia i urody, ponieważ są niedrogie, skuteczne jako konserwanty i łatwo dostępne, ostatnio toczy się wiele dyskusji na temat tego, czy są one bezpieczne dla ludzi.

Mogą one dostać się do organizmu, podróżować przez krwiobieg i naśladować estrogen, który jest głównym powodem do niepokoju. Kilka badań wykazało, że stosowanie parabenów na ciele może powodować problemy zdrowotne, ale ponieważ cząsteczki te są rozpuszczalne w wodzie i zmywają się z włosów, nie stanowią one większego problemu w produktach do włosów.

Z drugiej strony, wiele osób chce unikać stosowania jakichkolwiek produktów zawierających parabeny, ponieważ mogą one powodować problemy zdrowotne. Olejek do włosów nakłada się zarówno na skórę głowy, jak i na pasma włosów, a ponieważ będzie on miał kontakt ze skórą, najlepiej unikać olejków do włosów zawierających parabeny. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że robisz wszystko, co możliwe, aby utrzymać swoje ciało w dobrej kondycji.

Bezalkoholowe

Pomimo tego, że alkohol jest bardzo wysuszający zarówno dla włosów jak i skóry głowy, czasami można go znaleźć w olejkach do włosów. Jeśli masz tłuste włosy, może to nie stanowić problemu. Jeżeli jednak Twoje włosy są suche i zniszczone, powinnaś unikać stosowania wszelkich produktów zawierających alkohol. Nawet niewielka jego ilość może uszkodzić Twoje pasma i sprawić, że staną się jeszcze bardziej suche.

Używanie olejku do włosów bez alkoholu może pomóc chronić skórę głowy i pasma przed uszkodzeniami. Alkohol może łatwo zwiększyć szkody wyrządzone pasmom podczas zabiegów koloryzacji i regularnej stylizacji, dlatego osoby, które regularnie farbują włosy lub używają rozgrzanych narzędzi do stylizacji, powinny wybierać olejki do włosów niezawierające alkoholu.

Keratyna

Keratyna to białko znajdujące się we włosach, paznokciach i skórze. To ochronne białko jest wytrzymałe i trwałe, a także ma wiele zastosowań w produktach do pielęgnacji ciała i włosów. Kiedy stosujesz olejek do włosów z keratyną, Twoje włosy staną się o wiele gładsze i łatwiejsze do układania, kontroli i stylizacji.

Keratyna może wygładzić wszystkie komórki znajdujące się na zewnątrz pasm, poprawiając wygląd i zdrowie Twoich włosów. Twoje włosy są chronione przez te komórki, które są również znane jako naskórek. Twoje włosy będą wyglądały na błyszczące, lśniące i pełne po wchłonięciu keratyny. Ułatwi to również układanie włosów i zmniejszy ich puszenie się.

Stosując olejek do włosów bogaty w keratynę, pomagasz naprawić szkody wyrządzone pasmom podczas stylizacji termicznej i sprawiasz, że stają się one bardziej odporne na przyszłe uszkodzenia. Olejki do włosów z keratyną są świetną propozycją dla osób o cienkich, łamliwych lub słabych włosach, które chcą poprawić ich siłę i zdrowie.

Hipoalergiczne

Alergie mogą być poważnym problemem, zwłaszcza gdy stosujesz produkt, który jest nakładany bezpośrednio na skórę głowy i włosy. Jeśli Twoja skóra głowy staje się czerwona, swędząca lub łuszczy się po zastosowaniu olejku do włosów, nawet jeśli nie masz typowych objawów alergii, takich jak katar czy kichanie, powinnaś użyć hipoalergicznego olejku do włosów.

Pomoże Ci to uniknąć tych problemów w przyszłości, gdy będziesz stosować olejek do włosów. Jeśli w przeszłości zdarzały Ci się reakcje alergiczne na produkty, wypróbuj nowy olejek do włosów na skórze w niewidocznym miejscu, aby upewnić się, że nie wystąpi u Ciebie reakcja alergiczna.

Bezzapachowy

Wiele osób cierpiących na alergie odkrywa, że substancje zapachowe zawarte w produktach kosmetycznych zaostrzają ich objawy. Jeśli masz alergie lub inne choroby skóry, takie jak kontaktowe zapalenie skóry, powinnaś używać bezzapachowego olejku do włosów. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że nie używasz produktu, który będzie powodował problemy z oddychaniem przez cały dzień.

Jeśli mieszkasz lub pracujesz z osobami, które mają astmę lub które mogą mieć problemy z oddychaniem w wyniku stosowania produktów do włosów, powinieneś rozważyć stosowanie bezzapachowego olejku do włosów. Pracownicy sektora opieki zdrowotnej i opieki nad dziećmi muszą zachować szczególną ostrożność, aby nie utrudniać oddychania osobom, z którymi pracują i którymi się opiekują.

Autor