9 najlepszych muzeów w San Francisco

W San Francisco, kultowym mieście północnej Kalifornii, jest wiele miejsc, w których można spędzić czas na świeżym powietrzu, ale jest ono również domem dla kilku niesamowitych muzeów, które zasługują na uwagę. Niezależnie od tego, czy chcesz zaczerpnąć trochę kultury podczas deszczowego popołudnia, czy po prostu chcesz podnieść poziom swojego Instagrama (bez osądu, cokolwiek zaprowadzi cię do muzeum), oto 9 najlepszych muzeów do odwiedzenia w San Francisco.

Muzeum de Young

Muzeum de Young w Golden Gate Park może pochwalić się ponad 27 000 dzieł sztuki, w tym kolekcjami współczesnymi, amerykańskimi, afrykańskimi i oceanicznymi. W tym nowoczesnym obiekcie architektura, naturalny krajobraz i sztuka wizualna łączą się ze sobą, zapewniając niezrównane wrażenia artystyczne.

50 Hagiwara Tea Garden Drive, San Francisco

Kalifornijska Akademia Nauk

Kalifornijska Akademia Nauk to instytut badawczy i muzeum historii naturalnej - obowiązkowy punkt zwiedzania zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Znajduje się ona w Golden Gate Park, tuż obok Muzeum de Young, co sprawia, że łatwo jest odwiedzić oba miejsca w ciągu jednego popołudnia. Zaprojektowany przez znanego architekta Renzo Piano, posiada niesamowity zielony dach (zdjęcie powyżej), który osłania kryty las deszczowy. Są tam również pingwiny, wystawa rafy koralowej i wiele innych.

55 Music Concourse Drive, San Francisco

Musée Mécanique

W tym niesamowicie fajnym, niezależnym muzeum znajduje się ponad 300 zabytkowych gier karnawałowych i zręcznościowych w oryginalnym stanie. Są tu przerażające lalki klaunów, makabryczne gry w egzekucje, zabytkowe automaty do gry i wiele innych. Gwarantujemy, że nie będziesz chciał wyjść przez wiele godzin.

Musée Mécanique oferuje bezpłatny wstęp każdego dnia tygodnia; wystarczy zabrać ze sobą worek monet, aby móc grać w gry!

Molo 45 Fisherman's Wharf u podnóża Taylor Street, San Francisco

Muzeum Morskie

Muzeum Morskie w San Francisco, wzniesione w 1939 roku, zostało zaprojektowane na wzór transatlantyku w stylu Art Deco. Konstrukcja w kształcie statku, mieszcząca się w budynku łaźni Aquatic Park, jest pięknym miejscem, które warto odwiedzić, aby zdobyć trochę wiedzy na temat żeglarstwa i nacieszyć oczy - wewnętrzne ściany pokryte są kolorowymi, psychodelicznymi freskami przedstawiającymi podwodny świat. Dodatkowy atut: muzeum jest otwarte siedem dni w tygodniu i oferuje bezpłatny wstęp.

900 Beach Street, San Francisco

SF MoMA

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w San Francisco, podobnie jak jego odpowiedniki w Nowym Jorku i Los Angeles, prezentuje wspaniałe kolekcje sztuki współczesnej, w tym interaktywne sztuki medialne, kino współczesne i najnowocześniejsze fotografie współczesnych artystów. Koniecznie trzeba zobaczyć kolekcję Pop Artu, w której znajdują się oryginalne dzieła Warhola i Lichtensteina.

151 Third Street, San Francisco

Exploratorium

Okrzyknięte "publicznym laboratorium nauki", które łączy naukę, sztukę i ludzką percepcję, Exploratorium jest tak interaktywne, jak tylko muzealne doświadczenia mogą być. Można tu wejść do wnętrza tornada, odwrócić się do góry nogami w krzywym zwierciadle i przejść po moście z mgły, poznając ponad 650 praktycznych eksponatów.

Molo 15, Embarcadero przy Green Street, San Francisco

The Interval w Long Now

Co jest lepsze od wspaniałego doświadczenia muzealnego? Wspaniałe doświadczenie muzealne z programem koktajli rzemieślniczych. The Interval at Long Now to w równej mierze bar, kawiarnia i muzeum. Znajduje się tu piękna biblioteka pełna książek, które byłyby potrzebne, gdybyś chciał założyć nową cywilizację, stare prototypy maszyn i artefakty, a także niestandardowe menu koktajli zawierające klasyczne koktajle i unikalne napoje regionalne. Krótko mówiąc, jest to dziwne, cudowne miejsce pełne ciekawostek, które najlepiej połączyć z alkoholem.

Landmark Building A, 2 Marina Boulevard, San Francisco

Muzeum Twórczości Dziecięcej

Jeśli wybierasz się do San Francisco z dziećmi, to jest to miejsce, do którego powinieneś je zabrać. Pełno tu różnych "laboratoriów" - od animacji i wyobraźni po muzykę i technikę. Jest tu też karuzela, wystawy na patio i przedstawienia teatralne, więc maluchy nie mogą się tu nudzić.

221 Fourth Street, San Francisco

Legia Honorowa

Legion of Honor to muzeum sztuk pięknych, które mieści się na skraju klifu z widokiem na zatokę, w starym budynku rodziny Spreckels. Oprócz niesamowitych eksponatów, już sam spacer po neoklasycznej przestrzeni jest olśniewającym przeżyciem.

100 34th Avenue, San Francisco

Szukasz innych ciekawych atrakcji w San Francisco? Zapoznaj się z tym przewodnikiem po okolicy.

Autor