Zakończ pierwszą randkę we właściwy sposób dzięki tym 3 wskazówkom

Pierwsza randka może być ekscytująca i denerwująca jednocześnie. Czy ta dwójka przypadnie sobie do gustu? Czy będziecie mieć ze sobą wiele wspólnego? Czy rozmowa będzie płynna? Chociaż możesz poświęcać cały swój czas i energię na myślenie o tym, jak powinieneś się zachowywać na pierwszej randce, równie ważne jest, aby zastanowić się, jak zakończyć randkę.

Niezależnie od tego, czy spotykasz się na kawę w ciemno, jesz kolację z przyjacielem, z którym jesteś świeżo romantyczny, czy coś pomiędzy, ostatnie kilka minut spotkania może często być największym wrażeniem, jakie pozostawiasz komuś. Bez względu na to, jak potoczy się randka, ważne jest, aby zrozumieć, jak zakończyć pierwszą randkę we właściwy sposób, aby być najlepszym sobą - niezależnie od tego, czy była to najlepsza, czy najgorsza pierwsza randka, jaką kiedykolwiek miałeś w życiu. W końcu możesz opuścić randkę, naprawdę chcąc zobaczyć tę osobę ponownie, a ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, jest samosabotaż poprzez wysyłanie niewłaściwych sygnałów.

Zanim wyruszysz za drzwi, aby spotkać się z randką, rozważ te wskazówki, jak uniknąć wysyłania niewłaściwej wiadomości na koniec spotkania.

Wyraź swoją wdzięczność

Jeśli chcesz zdobyć duże punkty, gdy kończysz pierwszą randkę, a także zrobić właściwą i uprzejmą rzecz, powinieneś zawsze pamiętać, aby powiedzieć "dziękuję". Może się zdarzyć, że zapłacili za twój posiłek lub napoje, a ty dziękujesz im za podniesienie karty. Twoja wdzięczność może jednak wykraczać poza zależność finansową. Możesz podziękować im za poświęcony czas, zwłaszcza jeśli musieli jechać przez całe miasto lub zmagali się z parkowaniem. Wdzięczność przechodzi długą drogę, niezależnie od tego, czy randka była dobra, czy zła.

Bądź pozytywny. Nawet jeśli randka nie pójdzie dobrze, przynajmniej pozostawisz po sobie pozytywne wrażenie. Pamiętaj, że kojarzą cię z daną sytuacją, a dzięki skojarzeniom z pozytywnymi doświadczeniami możesz być postrzegany jako atrakcyjny.

"Bądź pozytywnie nastawiony" - mówi psycholog Martin Graff. "Nawet jeśli randka się nie uda, przynajmniej pozostawisz po sobie pozytywne wrażenie. Pamiętaj, że kojarzą cię z tą sytuacją i możliwe jest, że zostaną uznani za atrakcyjnych poprzez skojarzenie z pozytywnym doświadczeniem".

Najważniejsze jest to, że zakończenie pierwszej randki pozytywnym akcentem poprzez podziękowanie tej osobie za przybycie i spotkanie z tobą jest prostym gestem, który może przejść długą drogę. Nawet jeśli nie chcesz widzieć tej osoby ponownie lub jeśli miałeś frustrujący dzień przed randką, lub jeśli po prostu nie dbasz o wrażenie, jakie robisz, zawsze dobrze jest być dobrze wychowanym. Możesz nie zakochać się od pierwszego wejrzenia, ale równie ważne jest, aby nie dawać nikomu powodu do nienawiści po wyjściu, ponieważ byłeś niegrzeczny.

Spróbuj umówić się na następną randkę

Według psychologa Marty'ego Nemko, kolejną ważną wskazówką przy kończeniu pierwszej randki jest próba zablokowania drugiej randki przed wyjściem. "Jeśli chcesz ponownie spotkać się z tą osobą, umów się na randkę od razu lub przynajmniej określ, kiedy będziesz w kontakcie. Niegrzecznie jest zostawiać osobę w zawieszeniu".

Chociaż możesz być przyzwyczajony do mówienia ogólnikami za pomocą zwrotów takich jak "Powinniśmy to kiedyś powtórzyć" lub "Fajnie byłoby się kiedyś spotkać", nie powinieneś wahać się pójść o krok dalej i przejść do konkretów dotyczących następnej randki. Technika ta może być również pomocnym wskaźnikiem uczuć, jakie dana osoba żywi do ciebie. Jeśli są chętni do ponownego spotkania, jest bardziej prawdopodobne, że opuścisz pierwszą randkę z konkretnymi planami; jeśli wydają się niepewni, niejasni lub niezainteresowani, możesz nie chcieć inwestować czasu.

Chociaż zdarzają się przypadki, w których ktoś planuje z tobą tylko po to, aby anulować je później w nadziei na uniknięcie niezręczności, to nadal działa na twoją korzyść, aby spróbować coś ustawić, zanim pójdziesz w swoją stronę.

Bądź uprzejmy bez względu na to, jak się czujesz

Mówiąc o tym, że nie chcesz ponownie widzieć swojej randki, zawsze w twoim najlepszym interesie jest być uprzejmym i pełnym szacunku podczas kończenia pierwszej randki. Nawet jeśli miałeś okropny czas, odliczałeś minuty do zakończenia randki i chciałbyś powiedzieć swojej randce dokładnie, jak się czułeś, nadal lepiej jest zaprezentować swoje najlepsze ja i działać w uprzejmy sposób.

Istnieje pewna doza wątpliwości, którą trzeba komuś dać, zwłaszcza jeśli była to randka w ciemno lub umówiona przez Internet lub aplikację. Możesz mieć ochotę zwrócić uwagę, że dana osoba nie wygląda tak, jak na zdjęciu profilowym, jest zarozumiała lub po prostu nudna, ale zamiast tego zawsze powinieneś postawić na dojrzałość. Możesz zakończyć randkę mówiąc: "Uważaj na siebie", zamiast mówić: "Spadaj!".

Jeśli druga osoba stawia cię w trudnej sytuacji, sugerując kolejną randkę, uśmiechnij się i powiedz coś w stylu: "Miło było cię poznać, ale nie widzę tutaj żadnych możliwości. Mam nadzieję, że znajdziesz to, czego szukasz".

Ważne jest również, aby nie prowadzić kogoś dalej i nie dawać fałszywej nadziei. Na przykład, chociaż może chcieć ustalić konkretny czas i miejsce na następną randkę, to nieuprzejme jest robienie konkretnych planów, a następnie odwoływanie ich później. "Jeśli druga osoba stawia cię w trudnej sytuacji, sugerując kolejną randkę, uśmiechnij się i powiedz coś w stylu: "Miło było cię poznać, ale nie widzę tutaj żadnych możliwości. Mam nadzieję, że znajdziesz to, czego szukasz" - sugeruje terapeutka małżeństw i związków Isadora Alman.

Oczywiście, jeśli denerwujesz się przed odrzuceniem ich na miejscu, po prostu powiedz, że dasz im znać. Może to być również ważna taktyka bezpieczeństwa, ponieważ niektórzy ludzie mogą źle znieść odrzucenie. Być może powodem, dla którego randka nie poszła dobrze, było niepokojące uczucie. Kieruj się najlepszą oceną sytuacji, a w razie wątpliwości zawsze przedkładaj swoje bezpieczeństwo nad uprzejmość.

Jeśli chodzi o randkowanie, najlepszą praktyką jest przestrzeganie złotej zasady i traktowanie innych tak, jak samemu chciałoby się być traktowanym.

Autor