Określenie, co to znaczy zrobić przerwę w związku

Kiedy słyszysz zdanie "byliśmy na przerwie", możesz natychmiast pomyśleć o Rossie i Rachel w Przyjaciołach, których związek wydawał się rozpadać po tym, jak zdecydowali się zrobić sobie przerwę od siebie. Ale część przyczyny niepowodzenia ich przerwy miała do czynienia z faktem, że każdy z nich miał inny pomysł na to, co właściwie oznacza robienie przerwy. Mając to na uwadze, nigdy nie było ważniejsze, aby zrozumieć, co zrobienie przerwy oznacza dla ciebie, twojego partnera i twojego związku jako całości.

Co to jest "robienie sobie przerwy"? W najbardziej podstawowym sensie, zrobienie przerwy oznacza, że ty i twój partner nie zerwaliście oficjalnie, ale zdecydowaliście się wziąć trochę czasu wolnego od siebie i swojego związku.

Przerwa umożliwia zarówno Tobie, jak i Twojemu partnerowi wykorzystanie czasu z dala od siebie jako okazji do zastanowienia się nad swoim związkiem, ponownej oceny swoich uczuć do siebie i podjęcia decyzji o byciu ze sobą w przyszłości lub nie.

Kiedy pary powinny zrobić sobie przerwę?

Wiele par decyduje się na przerwę, ponieważ stoją przed jakimiś wyzwaniami związanymi ze związkiem, trudnościami i/lub wątpliwościami, ale nie chcą się rozpadać lub rezygnować ze związku lub siebie nawzajem. Na przykład, być może ty i twój partner dbacie o siebie głęboko, ale po prostu nie możecie przestać się kłócić i spierać o każdą rzecz. A może jesteś nieco niepewny co do swoich prawdziwych uczuć do partnera w kontekście prawdziwej przyszłości razem, ale nadal masz nadzieję, że może być coś długotrwałego między wami dwoma. Biorąc czas wolny pozwala na przestrzeń, której potrzebujesz, aby ponownie ocenić, co jest najlepsze dla ciebie, twojego partnera i twojego związku i daje ci czas samotności, którego potrzebujesz, aby dowiedzieć się dokładnie, czego chcesz.

6 znaków, że oddalasz się od swojego partnera

Plusy

Istnieje wiele różnych korzyści z robienia przerw od swojego związku, i choć może się to wydawać sprzeczne z intuicją, robienie przerw może być faktycznie sposobem na wzmocnienie połączenia i zbliżenie ciebie i twojego partnera. Po pierwsze, może pozwolić ci uzyskać świeżą perspektywę dotyczącą twojego związku, jak również umożliwić ci ponowne zbadanie własnych pragnień, potrzeb i pożądań. Dalej, może pomóc ci lepiej docenić i zrozumieć rolę twojego partnera w twoim życiu, a także jak ich obecność wpływa na ciebie i twoje samopoczucie. I z tym odświeżonym punktem widzenia, możesz wrócić do swojego związku po przerwie i być w stanie wyartykułować, co chciałbyś dalej i nad czym możesz pracować razem jako para.

Cons

Patrząc bliżej na różne minusy robienia przerwy, jedną z głównych wad jest to, że może po prostu działać jako sposób odkładania zbliżającego się rozpadu. A idąc na przerwę, jesteś zarówno po prostu opóźniając nieuniknione rozwiązanie swojego związku i przedłużając każdy ból, smutek i / lub poczucie winy związane z nim. Wzdłuż tych linii, biorąc przerwę może być również głównym źródłem stresu i niepokoju w swoim życiu, jak można znaleźć się stale zastanawiając się i martwiąc się o swojego partnera i ich miejsca pobytu, a także ustalając, jaki rodzaj decyzji twój partner osiągnie w odniesieniu do przyszłości związku.

Czy branie przerwy jest właściwe dla twojego związku?

Jeżeli zastanawiasz się, czy zrobienie sobie przerwy jest właściwą decyzją dla Ciebie, ważne jest, abyś Ty i Twój partner otwarcie i szczerze się o tym porozumieli i ustalili pewne niezbędne zasady.

Konieczne jest, abyście wspólnie ustalili konkretne ramy czasowe dotyczące tego, jak długo będzie trwała przerwa. Jeśli głowa do przerwy chcąc go na tydzień, ale twój partner wierzy, że będzie trwać co najmniej miesiąc, to ten brak porozumienia będzie prawdopodobnie stworzyć problemy w dół drogi.

Następnie powinniście wspólnie ustalić, co jest akceptowalnym zachowaniem (a co nie), gdy jesteście na przerwie. Na przykład, czy to w porządku, jeśli oboje umawiacie się z innymi ludźmi, gdy jesteście poza sobą? I na koniec, ty i twój partner powinniście być na tej samej stronie, jeśli chodzi o powody przerwy, jak również to, co masz nadzieję osiągnąć po niej. W ten sposób, jesteś bardziej prawdopodobne, aby mieć udaną przerwę, która pozwala zarówno znaleźć siebie, jak i dowiedzieć się, co naprawdę chcesz jako para idzie do przodu.

Autor