Zapomnij o pigułkach: Witaminy z klejnotami zmieniają zasady gry

Wiemy, że przyjmowanie witamin jest dla nas dobre, ale zwykle spada na sam dół naszej listy priorytetów, gdy życie staje się zajęte. Jeśli codzienna dawka witamin i suplementów jest dłuższa niż lista rzeczy do zrobienia, start-up o nazwie Gem chce nieco ułatwić poranną rutynę. Jeśli jesteś kimś, kto zmaga się z przyjmowaniem tabletek, te będą dla ciebie ratunkiem.

Czym są witaminy Gem? Witaminy Gem to bogate w składniki odżywcze kęsy żywności, które stanowią alternatywę dla przyjmowania witamin w postaci tabletek. Są one wykonane z 13 alg i składników roślinnych.

Skład witamin Gem

Filozofia stojąca za pierwszą prawdziwą witaminą dla kobiet jest zaskakująco prosta. "Gem powstaje od podstaw, a nie w laboratorium" - mówi założycielka Sara Cullen, która założyła firmę, gdy odkryła, jak sztuczny i nieuregulowany jest przemysł witaminowy. "Większość suplementów, które można dziś znaleźć na półkach sklepowych, zawiera niepotrzebne składniki, w tym wypełniacze, syntetyczne barwniki i agresywne chemikalia. Dzięki Gem twoje ciało jest w stanie lepiej wchłonąć bardziej kompletny i zróżnicowany zestaw prawdziwych składników odżywczych z całych roślin".

Poznaj eksperta Sara Cullen jest założycielką i dyrektorem generalnym GEM Vitamins, kobiecej firmy żywieniowej, która stworzyła codzienne multiwitaminy wykonane z prawdziwej żywności.

Jak powstała firma Gem Vitamins

Podobnie jak wiele najlepszych pomysłów biznesowych, Gem narodził się z osobistego zainteresowania i frustracji istniejącymi produktami na rynku. "Wszystko zaczęło się, gdy cierpiałam na różne problemy zdrowotne, od wyprysków po poważne stany zapalne" - wspomina założycielka Sara Cullen, która formalnie była stypendystką Venture for America i przedsiębiorcą-rezydentem w firmie inwestycyjnej. "Okazało się, że miałam niedobór kluczowych składników odżywczych, w tym witaminy D i żelaza, a także byłam bardzo wrażliwa na wiele produktów spożywczych, które stanowią ponad dwie trzecie codziennych kalorii na świecie, w tym pszenicę, kukurydzę i soję".

Kiedy Cullen zaczęła szukać "czystszych" składników odżywczych w alejce z suplementami, miała trudności ze znalezieniem naturalnych produktów na bazie roślin. "Wszystkie produkty na półkach sklepowych są wypełnione sztucznymi, syntetycznymi, przetworzonymi śmieciami, którym nie ufałam" - mówi. "Więc poszłam o poziom głębiej i zaczęłam szukać prawdziwych źródeł pożywienia i znalazłam algi - najczystsze, najbardziej zrównoważone źródło pożywienia, jakie mogłam znaleźć".

Cullen zaczęła przyjmować spirulinę i zauważyła "drastyczną poprawę" swojego zdrowia, co zapoczątkowało dalsze badania nad mocą alg. "Łącząc wszystkie te różnorodne, potężne składniki odżywcze pochodzenia roślinnego, zdałam sobie sprawę, że zaczynam kwestionować konwencjonalną koncepcję "witaminy" - jak wygląda, jak jest wytwarzana, skąd pochodzi, co jest w środku i dla kogo jest stworzona".

Nauka stojąca za Gem

Cullen nie ma doświadczenia w żywieniu, więc wezwała zespół wiodących naukowców do zbadania i poinformowania produktu na etapie rozwoju. "Współpracowaliśmy z naszym zespołem naukowym, aby zbadać i zidentyfikować ponad 15 kluczowych składników odżywczych, których kobiety potrzebują najbardziej, aby zaradzić powszechnym niedoborom w naszej współczesnej diecie i pomóc w codziennych problemach, które najbardziej nękają kobiety, w tym codziennym stresie i zmęczeniu" - mówi.

Chociaż raporty różnią się między sobą, badania wskazują, że wielu Amerykanów cierpi na niedobór składników odżywczych. W szczególności, badanie opublikowane w Journal of the International Society of Sports Nutrition wykazało, że osoby stosujące jedną z czterech głównych diet mają stały niedobór sześciu mikroelementów.

Chociaż suplementy w postaci tabletek lub proszku stały się normą, Cullen zwraca uwagę, że niekoniecznie są one bardziej skuteczne niż spożywanie prawdziwego jedzenia. "Podczas spożywania prawdziwej żywności organizm powoli rozkłada i metabolizuje składniki odżywcze wraz z innymi krytycznymi związkami roślinnymi pochodzącymi z całej żywności, które pomagają naszemu organizmowi skutecznie trawić i wchłaniać składniki odżywcze" - wyjaśnia. "Kapsułki często zapewniają szybsze uwalnianie składników odżywczych i nie zawierają niezbędnych związków występujących w prawdziwym pożywieniu, co prowadzi do nieefektywnego wchłaniania składników odżywczych, które mają dostarczać w pierwszej kolejności".

Cullen dowiedział się również, że izolowanie składników odżywczych może hamować ich skuteczność. "Większość dzisiejszych tabletek lub proszków jest skonstruowana w sposób redukcjonistyczny, wykorzystując indywidualnie wyodrębnione składniki odżywcze (witamina D + C + E) w celu utworzenia multiwitaminy" - mówi. "W rzeczywistości jednak, gdy izolujemy składniki odżywcze, nie wydają się one działać w taki sam sposób, jak w całych produktach spożywczych". Nawet gdybyśmy zmienili naszą dietę tak, aby zawierała więcej pokarmów bogatych w składniki odżywcze, trudno jest osiągnąć zalecane spożycie, ponieważ nasz obecny system żywnościowy jest tak pozbawiony różnorodności i gęstości odżywczej, mówi.

Składniki

Sam produkt przypomina mini baton energetyczny. Każdy "kęs" jest ciemnozielony i mniej więcej wielkości ćwiartki. Mimo niewielkich rozmiarów, kęsy zawierają 13 składników odżywczych pochodzenia roślinnego:

1. Chlorella2. Spirulina3. Astaksantyna4. Woda morska5. Ciecierzyca6. Komosa ryżowa7. Daktyle8. Kokos9. Nasiona chia10. Pestki dyni11. Grzyby12. Ashwagandha13. Liście curry

"Nasze przekonania to minimalne przetwarzanie, rośliny zawsze, prostsze jest lepsze i algi, gdy tylko jest to możliwe" - mówi Cullen. Jej zespół spotkał się z ponad 100 rolnikami i producentami na całym świecie, aby upewnić się, że każdy składnik spełnia cztery kluczowe kryteria: Musi być sklasyfikowany jako prawdziwa żywność, wolny od wszelkich niepotrzebnych sztucznych dodatków, przyjazny dla wegan, bezglutenowy i zasilany algami.

Gem Daily Vitamin $39 Sklep

Autor