5 Wellness Retreats, które pomogą ci stać się osobą, którą chcesz być

Każdego stycznia perspektywa nowego roku napełnia nas poczuciem możliwości. Mając przed sobą 365 dni, ustalamy wzniosłe postanowienia, aby codziennie medytować, dobrze się odżywiać i wstawać na poranne biegi, które są ambitnymi celami, które niestety często spadają na dalszy plan 14 stycznia.

Zamiast zaczynać ten rok w ten sam sposób, zwróciliśmy się do zespołu podróżujących redaktorów Lonely Planet, aby dowiedzieć się, które rekolekcje wellness skoncentrowane na dbaniu o siebie mogą pomóc nam się zrelaksować, naładować i wyposażyć nas w umiejętności trzymania się naszych celów w nadchodzącym roku. Od relaksującego wypadu do słynnego niemieckiego uzdrowiska Baden-Baden po duchową ucieczkę dogodnie położoną w nowojorskich górach Catskill, są to wakacje, które tak się składa, mają obniżające ciśnienie krwi i budujące zdrowy styl życia korzyści.

Prosto ze stron przewodnika turystycznego wydawcy, Wellness Escapes, oto pięć zatwierdzonych przez redaktorów Lonely Planet ośrodków odnowy biologicznej, które pomogą ci stać się osobą, którą chcesz być, bez względu na to, jaki jest twój cel na Nowy Rok.

1. Villa Stéphanie w Baden-Baden, Niemcy

Cel: detoksykacja i walka ze stresem, niepokojem i zmęczeniem.

Plan podróży: "Jeśli szukasz najnowocześniejszych placówek medycznych i światowej sławy specjalistów, nie szukaj dalej niż Villa Stéphanie" - poleca Sarah Stocking, redaktorka Lonely Planet zajmująca się Meksykiem i Kalifornią. "Odwiedzający mają tu dostęp do kardiologów, fizjoterapeutów, a nawet dentystów ortodontów. Nacisk kładziony jest na profilaktykę zdrowotną, z programami takimi jak kickboxing i trening siłowy. Baden-Baden to najsłynniejsze niemieckie uzdrowisko, oferujące wiele atrakcji kulturalnych, takich jak sztuka współczesna w Muzeum Frieder Burda i festiwale muzyczne jesienią".

2. Ranczo Jogi Sivananda w Woodbourne, Nowy Jork

Cel: Zanurzyć się w duchowości.

Plan podróży: "Na Ranczu Jogi Sivananda odwiedzający praktykują nie tylko hatha jogę (odnoszącą się do fizycznych pozycji), ale także karma jogę i jogę dobrych uczynków" - wyjaśnia Stocking. "Choć nie jest to wymogiem, istnieje wiele ważnych zadań dla wolontariuszy: gotowanie, sprzątanie, ogrodnictwo, zamiatanie świątyń i wiele innych. Masz trochę wolnego czasu? Warto zwiedzić pobliskie góry Catskill (które, nawiasem mówiąc, Lonely Planet uznało za jeden z najlepszych regionów do podróży w 2019 roku)".

3. The Lodge at Woodloch w Hawley, Pensylwania

Cel: Ucieczka z miasta i ponowne połączenie się z naturą.

Plan podróży: "Niecałe trzy godziny drogi od Nowego Jorku, The Lodge at Woodloch to idealne miejsce na dekompresję i odnowienie relacji z Matką Naturą, dzięki ponad 500 akrom szlaków i lasów" - oferuje Stocking. "Rozważ kąpiel w lesie, japońską praktykę, w której wszyscy pracownicy The Lodge at Woodloch są przeszkoleni. Wiadomo, że obniża ona ciśnienie krwi i poziom kortyzolu u ludzi. Inne aktywności, które warto wypróbować, to tenis, kajakarstwo, wędkarstwo muchowe i obserwacja ptaków".

4. Indian Springs w Calistoga w Kalifornii

Cel: Sprawić sobie przyjemność.

Plan podróży: "Gorące źródła w Calistoga przyciągają turystów od czasu, gdy lud Wappo zbudował loże potu nad otworami parowymi 8000 lat temu" - mówi Stocking. "Dla tych, którzy szukają najbardziej rozpieszczającego doświadczenia, warto wybrać się do Indian Springs na kąpiel błotną i moczenie w wodzie mineralnej, a następnie masaż tkanek głębokich, o którym będziesz marzyć przez wiele miesięcy. To idealny punkt wypadowy do zwiedzania winnic Napa Valley, gdzie można obudzić się wcześnie i podziwiać wschód słońca z balonu na ogrzane powietrze".

5. The Storyteller Within w San Marcos La Laguna, Gwatemala

Cel: Podróż w głąb siebie, nauka kształtowania bardziej owocnego, kreatywnego i pozytywnego życia.

Plan podróży: "Zlokalizowane w pensjonatach nad pięknym brzegiem jeziora Atitlán, te przeznaczone wyłącznie dla kobiet rekolekcje koncentrują się na odkrywaniu siebie poprzez pisanie" - mówi Bailey Freeman, redaktorka Lonely Planet ds. destynacji w Ameryce Południowej i na Antarktydzie. "Warsztaty zostały opisane jako nic innego jak transformujące, pielęgnujące uczucia prawdziwego siostrzeństwa wśród gości. Wieczorami można ćwiczyć jogę lub eksperymentować z uzdrawianiem dźwiękiem i innymi lokalnymi tradycjami Majów".

Autor