Zakochaliśmy się w tych 10 rosyjskich imionach dla dzieci

Prawdopodobnie znasz popularne rosyjskie imiona dla dzieci, takie jak Anastazja czy Dymitr, ale istnieje wiele pięknych, inspirowanych słowiańszczyzną imion, które jeszcze nie weszły do amerykańskiego mainstreamu (co jest świetną wiadomością dla rodziców poszukujących unikalnego imienia dla swojego maleństwa).

Jeśli szukasz uroczego rosyjskiego imienia dla dziecka, które jest nieco mniej typowe niż (ale równie atrakcyjne) te, które już znasz, mamy dla Ciebie propozycję. Chociaż rodzice mogą początkowo nie rozpoznać tych imion, mogą spać spokojnie wiedząc, że wiele z nich jest związanych z osobami godnymi uwagi - od laureatów Nagrody Nobla po ukochane postacie literackie - co zawsze jest plusem przy wyborze imiennika.

Przejrzyj nasze najlepsze propozycje uroczych rosyjskich imion dla dzieci i zainspiruj się.

Alina

To piękne imię, wymawiane jako "AH-leena", w przybliżeniu oznacza "jasna" i "piękna". Biorąc pod uwagę znaczenie tego imienia, nie można nie zauważyć, że niektóre z najbardziej utalentowanych rosyjskich tancerek baletowych były właśnie Alinami. Alina Somowa jest obecnie główną tancerką Baletu Maryjskiego w Sankt Petersburgu. W skrócie Twoja córka może mieć na imię Lina lub Lena.

Misha

To słodkie imię oznacza po rosyjsku "niedźwiedzie dziecko" (tak, naprawdę). Choć jest to urocze imię dla dziecka, jest to również nieformalna forma imienia Michaił, rosyjskiej odmiany imienia Michał, więc będzie się dobrze starzeć, gdy Twoje dziecko dorośnie. Chociaż w Rosji Misza jest zwykle nadawanym imieniem męskim, uważamy, że jest to urocze imię unisex.

Varvara

Fani literatury mogą rozpoznać Warwarę jako postać z powieści Lwa Tołstoja Anna Karenina. Imię to, uważane za rosyjską wersję imienia Barbara, ma wiele uroczych przydomków do wyboru, co czyni je doskonałym wyborem dla malucha. Jak uroczo wyglądałaby Varya, Vara lub Vava z monogramem na dziecięcym kocyku?

Nikita

Chociaż Nikita jest w Rosji tradycyjnym imieniem chłopięcym, w ostatnich latach zyskało popularność jako imię androgyniczne, być może dlatego, że w teledysku Eltona Johna z czasów zimnej wojny do piosenki "Nikita" występuje strażniczka graniczna o tym imieniu. Dla tych, którzy lubią przezwiska, popularnymi wariantami są Nika i Kosha.

Ilya

Pisownia tego imienia jest pozornie nieskończona: Ilia, Illya lub Iliya, by wymienić tylko kilka. Warto zauważyć, że nacisk kładzie się zawsze na drugą sylabę. Jeśli zdecydujesz się na odmianę Ilya, Twoje dziecko będzie nosić to samo imię, co laureat Nagrody Nobla w dziedzinie chemii fizycznej Ilya Prigogine.

Polina

Ta alternatywna pisownia imienia Paulina (pochodzącego od imienia Paweł) nadaje mu cenne przezwisko Polly (łac. "łkać"). Słynne Poliny to łyżwiarki figurowe, gimnastyczki, a zwłaszcza baletnica Polina Semionowa, światowej sławy tancerka baletowa.

Rodion

Miłośnicy literatury rosyjskiej poznają to imię z powieści Fiodora Dostojewskiego "Zbrodnia i kara", natomiast miłośnicy muzyki klasycznej z pewnością pamiętają kompozytora Rodiona Szczedrina, który nosi to samo imię.

Lada

W mitologii wschodnioeuropejskiej Lada znana jest jako bogini miłości, piękna i wiosny, co sprawia, że jest to odpowiednie imię dla każdego dziecka urodzonego w porze odrodzenia. Jest to również bardzo urocze przezwisko dla dłuższego imienia słowiańskiego Ladislava.

Tatiana

Chociaż imię to ma korzenie łacińskie, jest ono często nadawane w Rosji, między innymi dzięki popularnemu wierszowi Aleksandra Puszkina. Tatiana Łarina jest bohaterką powieści Eugeniusza Oniegina, napisanej przez Puszkina. W Rosji powszechnie używa się skróconej wersji tego pięknego imienia - Tanya.

Lev

Imię Lew tłumaczy się na "lew", co czyni je idealnym imieniem dla dzieci urodzonych pod astrologicznym znakiem Lwa, między 23 lipca a 22 sierpnia. Jeśli zdecydujesz się na to imię, Twój maluch będzie nosił to samo imię, co słynny rosyjski pisarz Lew (często tłumaczone jako Lew) Tołstoj.

Szukasz więcej inspiracji dotyczących imion? Oto 11 nowoczesnych skandynawskich imion dla dzieci inspirowanych przez IKEA (i są urocze!).

Autor