35 rzeczy do zrobienia w Dzień Matki (które praktycznie nic nie kosztują)

Czy kiedykolwiek myślałeś o tym, jak bardzo byłeś zajęty jako dziecko? Oczywiście, w porównaniu z tym, co jest teraz, to śmieszne, ale w twoim harmonogramie wciąż dużo się działo: Treningi sportowe, lekcje muzyki, zajęcia plastyczne i zabawy - to tylko kilka z nich. I prawdopodobnie wszystkie były koordynowane w taki czy inny sposób przez mamę. Kiedy więc zbliża się Dzień Matki (który już za kilka tygodni), ironią losu jest, że jej dziecko często ma trudności z wymyśleniem jednego sposobu na wypełnienie czasu. Jesteśmy tutaj, aby pomóc z obszerną listą rzeczy do zrobienia w Dniu Matki.

Zamiast organizować uroczystość na ostatnią chwilę, pójdź za jej przykładem i zaplanuj ją z wyprzedzeniem. Niezależnie od tego, czy masz tylko kilka wolnych godzin, czy zarezerwowałeś cały dzień, istnieje wiele rzeczy, które możesz zaplanować w tych ramach czasowych, aby pokazać, jak bardzo Ci zależy. Od małych aktów życzliwości, z którymi możesz poradzić sobie sam, po wielkie gesty, które mogą obejmować rodzinę, oto 35 (w większości darmowych) rzeczy do zrobienia w Dzień Matki.

Poranek

Idź na spacer: Krótki spacer po okolicy to relaksujący i ożywczy sposób na rozpoczęcie dnia. Jest to również dobra okazja do nadrobienia zaległości, jeśli minęło trochę czasu, odkąd spędziliście razem czas. Przeczytaj gazetę: Kiedy ostatnio siedziałeś naprzeciwko ukochanej osoby i czytałeś fizyczną gazetę? Trzymaj się sekcji poświęconych sztuce i kulturze, aby zachować lekkość i cieszyć się tym prostym aktem bycia razem w ciszy.

Zaparz kawę: Ekspres do kawy instant sprawdzi się w pracowity poniedziałek, ale ponieważ jest weekend, wybierz ręczny zaparzacz, taki jak francuska prasa, aby proces ten był wyjątkowy. Otrzymasz również pochwały, jeśli przyniesiesz specjalne ziarna.Dostarcz śniadanie: Zamiast zmagać się z tłumami w popularnym miejscu na brunch, przynieś śniadanie, które przygotowałeś poprzedniego wieczoru. Wystarczy, że włożysz je do piekarnika, aby się upiekło.Zmywaj naczynia: Ponieważ jest to łatwy sposób na pokazanie, że ci zależy.Posadź zioła: Wybierz kilka ulubionych ziół swojej mamy - rozmaryn, tymianek i bazylia to zawsze dobry wybór - i posadź je w pojedynczych doniczkach do kuchni lub w jednej dużej, którą może trzymać na zewnątrz.br/>Zadzwoń do ukochanej osoby: Wszyscy mamy starszych krewnych, do których prawdopodobnie nie zaglądamy tak często, jak powinniśmy. Zadzwoń do nich razem z mamą, aby sprawić jej niespodziankę.br/>Zapewnij wsparcie techniczne: Jeśli twoja mama ma smartfona, istnieje duża szansa, że ma do niego pytanie lub dwa. Weź głęboki oddech i pomóż jej.

Popołudnie

Wybierzcie się do parku: Jak się okazuje, park jest tak samo zabawny, jak w dzieciństwie. Prawdopodobnie nie powinieneś bawić się na dżungli, ale możesz zabrać ze sobą książki, przekąski i napoje, aby cieszyć się nimi pod drzewem. Masz ochotę na coś bardziej aktywnego? Weź też latawiec lub piłkę nożną.

Graj w gry planszowe: Jeśli w grę wchodzą małe dzieci, jest to świetny sposób na wspólną aktywność dla każdego pokolenia. Trzymaj się czegoś łatwego - Domino lub Uno to dobry wybór.

Weź udział w zajęciach: Niezależnie od tego, czy zapiszesz się na jogę, czy ceramikę, zróbcie razem coś, co może stać się wspólną rutyną.

Zobacz wystawę sztuki: To dobry pretekst, by spędzić trochę czasu w ciszy.

Rób zakupy lokalnie: Niezależnie od tego, czy wędrujesz po targu rolnym, czy odwiedzasz kilka specjalistycznych sklepów, odwiedź sprzedawców detalicznych, którzy są wyjątkowi w Twojej okolicy. Tłumy będą prawdopodobnie mniejsze, a ty będziesz mógł wybrać wyjątkowy prezent.

Przejrzyj stoisko z kosmetykami do makijażu: Darmowe próbki zawsze są ekscytujące.

Wybierz się na przejażdżkę: Krótkie przejażdżki są zawsze przyjemną niedzielną aktywnością, zwłaszcza jeśli wybierzesz się na malowniczą przejażdżkę. A jeśli dawno nie rozmawiałeś z mamą, przejażdżka może być dobrym pomysłem - dzięki temu oboje będziecie mieli na co popatrzeć podczas rozmowy.

Uporządkuj szafę: Włącz muzykę i w końcu zajmij się szafą w przedpokoju, która nie była otwierana od 1998 roku. Tak długo, jak pozostaje to konstruktywne, będzie to zabawny spacer po ścieżce pamięci z poczuciem spełnienia na końcu.

Przejrzyj stos czasopism: Zapakuj kilka nowych jak prezent i przynieś je do przeczytania.

Stwórz playlistę: Wszystkie rodziny mają swoje ścieżki dźwiękowe. Porozmawiaj o piosenkach, przy których dorastałeś lub o tych, które wiesz, że uwielbia, a następnie pomóż jej stworzyć listę odtwarzania, której będzie mogła słuchać, kiedy tylko zechce.

Porozmawiaj o starych wspomnieniach: Czy wiesz, jak wyglądała Twoja mama w Twoim wieku? Albo jakie podróże odbyła przed twoimi narodzinami? Nie krępuj się pytać - prawdopodobnie będziesz zaskoczony odpowiedziami.

Noc

Zobacz sztukę: Teatry społecznościowe zawsze mogą korzystać z mecenasów, niezależnie od tego, czy pokazują klasykę, czy coś nieco bardziej awangardowego. Hej, być może odkryjesz następnego Hamiltona.

Ugotuj ukochany posiłek: Pamiętasz lasagne, którą robiła twoja mama, gdy byłeś dzieckiem? Sprawdź, czy możesz odtworzyć jej popisowe danie (oczywiście zgodnie z jej instrukcjami). Upewnij się też, że zapisała dla ciebie przepis.

Ustaw stół na zewnątrz: Jeśli pozwala na to pogoda, ustaw stół na zewnątrz, który będzie odpowiedni na tę okazję. Przygotuj pościel i kilka wazonów wypełnionych kwiatami, a następnie zbierz wszystkich na posiłek na świeżym powietrzu. Jeszcze lepiej, jeśli możesz zawiesić kilka świateł.

Malowanie i popijanie: Kup kilka małych płócien, farby i ulubioną butelkę wina mamy, aby zorganizować wieczór "malowania i popijania" w domu. Punkty bonusowe, jeśli masz na sobie piżamę.

Przytulanie się na kanapie: Dobra mama nigdy tego nie odmówi, niezależnie od wieku.

Obejrzyj odcinek jej serialu: Prawdopodobnie będzie bardziej niż szczęśliwa, mogąc oglądać to, co chcesz, ale pozostaw tę decyzję jej. To mały akt dobroci w dzisiejszych czasach.

Zabawa w barmana: Wino to jedno, ale kiedy ostatnio twoja mama zrobiła sobie koktajl w domu? Przyjmij wcześniej jej zamówienie i przynieś trochę zapasów, aby happy hour stało się faktem.

Obejrzyj klasyczną komedię romantyczną: Jest tak wiele dobrych komedii romantycznych do wyboru, że może to przerodzić się w maraton. Wypróbuj stary faworyt, taki jak Kiedy Harry poznał Sally... lub wybierz nowszy klasyk, taki jak Miss Congeniality.

Zrób rezerwację w jej ulubionej restauracji: Wszystko, co musi zrobić, to się pojawić.

Cały dzień

Wybierz się do winiarni: Upewnij się, że znasz preferowany rodzaj wina swojej mamy, zanim wybierzesz jeden z nich, i otwórz zaproszenie dla przyjaciół i rodziny.

Poznaj nową okolicę: Zaplanuj kilka aktywności w nowej okolicy, które spodobają się Twojej mamie i wspólnie je odkryjcie.

Zarezerwuj spa: Pamiętaj tylko, aby poprosić o oddzielne pokoje do masażu.

Wybierzcie się na jednodniową wycieczkę: Ustaw promień nie większy niż dwie godziny jazdy samochodem od miejsca zamieszkania mamy i wybierzcie się na mini wycieczkę samochodową.

Spędzić czas na wydarzeniu sportowym: Mecze baseballowe to świetna zabawa i świetny sposób na pogawędkę przy hot-dogach i nachosach.

Idź do parku rozrywki: Zaproś małą grupę członków rodziny, aby jak najlepiej wykorzystać ten czas. Mama wybiera pierwszą przejażdżkę.

Kup jednodniowy karnet w hotelu: Zafunduj sobie cabanę przy basenie na cały dzień, a poczujesz się jak na wakacjach.

Autor