Mój Brooklyn: Właściciel hotelu Wythe Peter Lawrence o lokalnych miejscach, które warto znać

Brooklyn, który pamięta Peter Lawrence, w niczym nie przypomina tej dzielnicy, którą widzimy dzisiaj. Po wypiciu o jedną szklankę za dużo sangrii w 1998 roku, Lawrence i jego partner biznesowy postanowili otworzyć restaurację w DUMBO. "DUMBO było wtedy bardzo sennym miejscem" - wspomina o okolicy, którą wciąż nazywa domem. "Przez pewien czas musiałeś iść aż do Heights, aby dostać się do delikatesów, a nie było tam biur ani turystów".

Już wtedy Lawrence widział potencjał Brooklynu i w 2012 roku otworzył pierwszy butikowy obiekt noclegowy w Williamsburgu, Wythe Hotel. "Nawet z zaciętą niezależną osobowością, przez pewien czas znajdował się w cieniu Manhattanu, ale twierdziłbym, że na Brooklynie częściej można znaleźć ekscytujące, kreatywne ryzyko podejmowane w tym miejscu", mówi MyDomaine. "[To] zawsze było międzynarodowe centrum kreatywności, miało światowej klasy instytucje kulturalne i było zróżnicowaną, tętniącą życiem dzielnicą".

Okolica zmieniła się od czasu, kiedy Wythe Hotel po raz pierwszy otworzył swoje drzwi, i chociaż nie jest to już jedyny hotel butikowy w okolicy, zawsze będzie oryginalny. Lawrence opowiada o miejscach tylko dla miejscowych, które odwiedza od lat, a także o miejscach, które dopiero powstają i które warto odwiedzić teraz, zanim zrobią to inni.

Najlepsze miejsce do oglądania wschodu słońca:

Istnieje ostra konkurencja, jeśli chodzi o znalezienie najlepszego baru na dachu w Williamsburgu, dzięki jego doskonałej pozycji na East River i wspaniałym widokom na panoramę Manhattanu. Każda oferta ma swoją własną tożsamość, a jeśli szukasz gdzieś zrelaksowanego i wyrafinowanego, The Ides powinien być twoim go-to. "Oryginalny i wciąż najlepszy", mówi Lawrence - w końcu to jego własność.

Najlepszy (nie-korny) sklep z pamiątkami:

Nie jesteś typem, który kupuje koszulkę "I ♥ NY" i kieliszek do shotów? Zamiast tego udaj się do Bulletin. Ten dziwaczny sklep z odzieżą i akcesoriami ma mnóstwo sloganów i niedrogich prezentów, które wykorzystasz znacznie dłużej niż pobyt na Brooklynie. Bonus: część zysków przeznaczana jest na Planned Parenthood.

Najlepsze miejsce do obserwowania ludzi:

Na Brooklynie nie ma tylko wieżowców i tętniących życiem sklepów. Ucieknij od miejskiego chaosu, spędzając trochę czasu w McCarren Park. Ten publiczny teren zielony ma również ogromny odkryty basen, który w lecie jest pełen mieszkańców.

Najlepsza kawiarnia:

"To zabrzmi źle, ale nie piję kawy" - przyznaje owczo Lawrence. Jako właściciel Wythe Hotel, jest jednak przyzwyczajony do dawania gościom lokalnych rekomendacji. "Wysyłam ludzi do Kinfolk on Wythe lub do Tobys [Estate], aby poznać smak Aussie" - mówi.

Najlepszy sklep z pamiątkami:

Brooklyn ma jedne z najlepszych sklepów vintage w Nowym Jorku, a Lawrence mówi, że jeden wyróżnia się wśród pozostałych. "Beacon's Closet, ręce opadają", mówi. Lokalna sieć ma sklepy w Greenpoint, Park Slope i Bushwick i sprzedaje ubrania i akcesoria zgodne z trendami.

Najlepszy pokój z widokiem:

Z 70 pokoi w Wythe Hotel, właściciel mówi, że pokój 507 jest najlepszy. "Jest w zaokrąglonym rogu budynku z ogromnym prysznicem i widokiem na Wythe Avenue" - wyjaśnia.

Najlepsze miejsce na romantyczny posiłek:

Lawrence poleca trzy najlepsze miejsca, jeśli planujesz zaskoczyć swoją S.O. romantycznym posiłkiem (lub po prostu potraktować siebie na miłą noc). "Reynard to z pewnością najlepszy wybór, ale Chez Ma Tante to naprawdę dobre kameralne miejsce, a nowa restauracja Missy Robbins, Misi, jest zupełnie wyjątkowa".

Najlepsza cukiernia:

"Bakeri to najlepsze miejsce na wszelkiego rodzaju wypieki, jakie można sobie wyobrazić" - mówi. Ta malutka piekarnia ma na celu przywiezienie do Brooklynu chleba i ciastek w europejskim stylu w małych partiach - pomyśl o domowym cieście marchewkowym i truskawkowo-migdałowych podpłomykach. Menu zmienia się z dnia na dzień.

Najlepszy lokal z muzyką na żywo:

"Uwielbiam moich sąsiadów z Brooklyn Bowl i choć nie jest to regularne miejsce muzyczne, to naprawdę doceniam fakt, że mieszkam w mieście, w którym istnieje i rozwija się takie miejsce jak National Sawdust" - mówi. Kręgielnia w Williamsburgu ma 16 torów i jedzenie Blue Ribbon,

Najlepsze miejsce na późną noc:

"Nie doprowadzą cię do 4 rano, ale Hotel Delmano to świetne miejsce" - mówi o koktajlowym barze w Williamsburgu. Ten ulubiony lokal oferuje spojrzenie na stary Nowy Jork, z drewnianymi stołkami barowymi w stylu vintage, wyblakłą farbą i skórzanymi bankietami.

Najlepsza nowo powstająca restauracja:

"To sekret Greenpointu, ale w Achilles Heel na West Street jest młody szef kuchni, który robi niesamowite rzeczy" - mówi Lawrence. "Uważaj na nią - nie będzie długo tajemnicą".

Sklep Przewodniki po Brooklynie...

Off Track Planet Brooklyn Travel Guide for the Young, Sexy, and Broke $3 Sklep
Jon Hammer Brooklyn Mom & Pop $12 Sklep
Melissa Schreiber Vaugha Made in Brooklyn $22 Sklep
William B. Helmreich The Brooklyn Nobody Knows $17 Sklep
Rachel Felder Insider Brooklyn $9 Sklep
Taylor Elliott Bruce Wildsam Field Guides: Brooklyn $20 Sklep
Fodor's Travel Guides Fodor's Brooklyn $14 Sklep

Autor