Co to jest "piegża"? Ekspert o oznakach letniej miłości

Ze wszystkich pór roku, lato może być najlepszym do zakochania się. Dni są dłuższe, więc wydaje się, że jest więcej czasu, aby spędzić razem. A te słoneczne godziny mogą być wypełnione zajęciami, które są tylko o tej porze roku - meczami baseballowymi, koncertami na świeżym powietrzu i filmami w parku. "Kiedy nadchodzi lato, ludzie są często gotowi, by wyjść z domu, cieszyć się pogodą, szukać przygód i dobrze się bawić" - mówi dr Kelly Campbell, profesor nadzwyczajny psychologii i rozwoju człowieka na California State University w San Bernardino. To może być wir Danny i Sandy-esque, co oznacza, że może być instancją nowego terminu randkowego zwanego "freckling".

"Freckling to inne słowo na letni romans lub fling", dodaje Campbell. "To wtedy, gdy znajdujesz świetnego partnera, aby cieszyć się latem, nawet jeśli ta osoba prawdopodobnie nie jest tym, z kim chciałbyś się osiedlić". Krótkotrwały romans może być zabawny dla obu partnerów, o ile ich intencje są zrozumiałe. Ale jeśli szukasz swojego meczu Memorial Day, aby trwać do jesieni i zimy, teraz nadszedł czas, aby sprawdzić, czy ta więź dotyczy piegów lub czegoś więcej. Aby lepiej zrozumieć ten scenariusz randki, poprosiliśmy Campbella, aby zagłębił się w motywacje stojące za piegami i jak sprawdzić, czy to może trwać, gdy pogoda się ochłodzi.

Czerwone flagi

Piegowaty" wydaje się być bardziej zainteresowany fizyczną stroną rzeczy: Campbell mówi, że związek, w którym brakuje "mentalnych, emocjonalnych lub duchowych komponentów", jest wskazówką, że prawdopodobnie jest krótkotrwały.

Piegowaty" niechętnie przedstawia cię swojej rodzinie. Jeśli plany spotkania z mamą i tatą utknęły w martwym punkcie lub w ogóle nie istnieją, prawdopodobnie najlepiej jest je ponownie ocenić.

Jedyne plany, jakie inicjuje "piegowaty" to zabawa. Campbell zauważa, że jeśli masz imprezę w pracy lub letnie wesele, na którym piegowaty nie jest zainteresowany byciem twoim partnerem, to powinien być to znak.

"Piegowaty" daje uwagę, gdy jest to dla nich wygodne. Jeśli czekasz godzinami na odpowiedź na swój tekst, na przykład.

"Piegowaty" daje tylko powierzchowne komplementy. Campbell radzi, byś zastanowiła się nad rodzajem komplementów, które otrzymujesz - czy dotyczą one twojego wyglądu, czy wnętrza?

Uzasadnienie

Podobnie jak w przypadku każdej kwestii związanej z randkami, powody, dla których chcesz zachować lekkość na lato, mogą być skomplikowane. Campbell mówi, że piegi mogą pojawić się w wyniku tego, że partner nie jest gotowy na ustatkowanie się lub niedawno zakończył długoterminowy związek.

"Ta osoba jest na etapie życia, w którym po prostu szuka zabawy i fizycznej chemii, łatwego związku, który nie przychodzi z bagażem lub problemami" - zauważa. "Nie mają emocjonalnej energii na głębokie połączenie, więc utrzymują rzeczy powierzchowne".

Oczywiście, jeśli obie osoby w tym związku szukają łatwego letniego romansu, to Campbell mówi, że motywacje stojące za piegami nie muszą być raniące. Zamiast tego, ten fling ma okazję poszerzyć kręgi społeczne pary i zainteresowania, a także wprowadzić je do miejsc i rzeczy, których mogliby nie znać w przeciwnym razie. "Jeśli obie osoby są na tej samej stronie, ten rodzaj relacji może działać", mówi. "Ludzie uczą się o sobie poprzez tego typu relacje".

Kolejne kroki

Jeśli jesteś w trakcie letniego romansu, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to ocenić swoje uczucia dotyczące drugiej osoby - i zobaczyć, jak oni też się czują. "Problem jest wtedy, gdy jedna osoba chce więcej niż druga i zostaje zraniona swoimi uczuciami" - kontynuuje Campbell. "Dzieje się tak, gdy ilość czasu i uwagi, jaką jedna osoba jest gotowa włożyć w związek, nie jest odwzajemniona".

"Ta sytuacja może być szczególnie trudna, gdy dwie osoby są początkowo zainteresowane piegami i związek jest zabawny i ekscytujący, ale potem jedna osoba chce większego zaangażowania niż druga i zostaje zraniona, gdy druga nie czuje tego samego", mówi.

Jeśli jesteś w niefortunnej pozycji, w której chcesz silniejszego zaangażowania, gdy druga osoba nie, Campbell sugeruje mentalne zbycie z relacji tak szybko, jak to możliwe.

"W mojej dziedzinie badań istnieje pojęcie znane jako 'zasada najmniejszego zainteresowania'", mówi. "Odnosi się ona do idei, że ten, kto najmniej dba o związek, ma większą władzę. Kiedy osoba stwierdza, że jest piegowata i to nie jest to, czego chce, druga osoba ma więcej władzy. Im bardziej osoba naciska na czas i uwagę, tym mniej prawdopodobne jest, że ją dostanie. Tak więc, moim zaleceniem jest przesunięcie równowagi sił poprzez wycofanie się z relacji. Jeśli piegowaty nie zrekompensuje tego żądając więcej uwagi, to ta osoba i tak nie jest warta czasu drugiej osoby - to znak, że powinna odejść." A jeśli tak jest, to zawsze istnieje szansa na jesienny romans.

Albo, zapomnij o piegach i skup się na swojej letniej garderobie zamiast tego

LoveShackFancy Mia Swiss Dot Tulle-Trimmed Floral-Print Cotton Top $215 Sklep
Castañer Carina Suede Wedge Espadrilles $200 Sklep
Le Specs Adam Selman The Last Lolita Cat-Eye Acetate Mirrored Sunglasses $119 Sklep
Sezon na polowania Torba na ramię z tkanej rafii i skóry $680 Sklep

Autor