5 pięknych opcji manicure dla krótkich paznokci

Krótkie paznokcie to trend, który kilka sezonów temu podbił branżę paznokciową i jak pokazuje praktyka, nie ma zamiaru nigdzie się ruszać. Pod wieloma względami stał się popularny dzięki swojej uniwersalności (nadaje się dla każdego bez wyjątku), elegancji i łatwości noszenia. Każda z opcji powłoki na krótkich paznokciach, czy to proste (monochromatyczne) lub z skomplikowanym wzorem, wygląda bardzo fajnie.

Opinia eksperta

Ekaterina Gints, Master Mentor federalnej sieci salonów "Fingerlings". "Gwoździe uważa się za krótkie, jeśli długość wolnej krawędzi nie przekracza 2 mm. Wszystkie pozostałe warianty to paznokcie średniej długości i długie".

Opinia eksperta

Angelika Evich, master manicurzystka w INSTITUTE smart beauty space "Najbardziej popularne kształty dla krótkich paznokci są owalne, kwadratowe i miękkie kwadratowe. Ale z osobistego doświadczenia mogę powiedzieć, że częściej dziewczyny proszą o miękki kwadrat. Wynika to z faktu, że ten kształt wygląda bardziej estetycznie i jest o wiele bardziej praktyczny w noszeniu. Jednak w niektórych przypadkach, zwłaszcza u osób o długich i smukłych palcach, bardziej odpowiedni dla płytki paznokciowej jest kształt owalny.

 

Fuksja, kawa i inne modne odcienie lakierów do paznokci tej jesieni Przeczytaj

Monochromatyczny

Angelika Evich: "Miłośniczki klasycznego, monochromatycznego manicure staną przed wyborem: postawić na delikatne, pastelowe odcienie czy bardziej żywe i nasycone. W drugim przypadku warto zwrócić się po inspirację do jesieni, która sama podpowiada trendy. W szczególności trudno sobie wyobrazić jesienny manicure roku 2021 bez czekoladowych, bordowych, czerwonych, fioletowych, pomarańczowych, szarych, niebieskich i zielonych odcieni lakierów do paznokci.

Przestrzeń negatywna (pusta)

Eleanor Langston, dyrektor kreatywny w Paintbox Manicure: "Wzór z negatywną przestrzenią (szczególnie u nasady skórek) sprawdza się w przypadku krótkich paznokci, ponieważ wydłuża łoże paznokcia. Jest to również idealne rozwiązanie dla krótkich paznokci, jeśli zawsze zapominasz o umówieniu się na wizytę. Paznokcie odrastają, a wzór manicure nadal wygląda fajnie."

12 stylowych pomysłów na manicure na jesień Przeczytaj

Paznokcie francuskie

Angelika Evich: "Na French na krótkich paznokciach mogą sobie pozwolić tylko osoby, które mają długą płytkę paznokcia. Jeśli chodzi o wybór koloru, uważam, że nie ma nic lepszego niż klasyczna wersja z białą linią."

Ekaterina Gints: "Kolor paska do manicure francuskiego na krótkich paznokciach może zmieniać się w zależności od nastroju. Na przykład, dzisiaj linia jest zielona, następnym razem będzie fioletowa. To powiedziawszy, byłoby wspaniale mieć jesienne odcienie na swoich paznokciach w tym sezonie."

Miniaturowe wzory

Eleanor Langston: "Jednym z pomysłów na manicure dla krótkich paznokci jest nail art w postaci miniaturowych wzorów (np. kwiatów) na tipsie. Ta opcja jest połączeniem przestrzeni francuskiej i negatywnej. Przy całej swojej prostej i nieskomplikowanej naturze, wygląda szalenie stylowo i pięknie."

Geometryczne kształty

Angelika Evich: "W tej opcji kolor manicure na krótkich paznokciach nie ma znaczenia. Możesz użyć dowolnego jasnego odcienia lakieru do paznokci na bazie nude, lub odwrotnie, weź krzykliwy lub ciemny kolor i narysuj na nim linie lub okręgi białym lakierem (upewnij się, że ma on gęstą konsystencję i nie jest półprzezroczysty)". 

Autor