5 zasad etykiety obowiązujących na plaży Au Naturel

Latem 2015 roku zrobiłem coś nieco szalonego. Spakowałem namiot i kilka niezbędnych rzeczy na plażę, wynająłem samochód z przyjaciółmi, pojechałem do odległej części południowej Hiszpanii i udałem się na ukrytą plażę nudystów położoną w prywatnej zatoczce. Uwierz mi, to było zupełnie nietypowe posunięcie. Zwykle jestem ostatnią osobą, która rozbiera się do bikini na plaży i zawsze pakuję tunikę. Ale hej, byłam na wakacjach w Hiszpanii, gdzie brązowe mamy z łatwością zrzucają staniki bikini, a nagość ledwo przyciąga spojrzenia. Zainspirowani tym beztroskim europejskim duchem (i być może zbyt dużą ilością kieliszków sangrii), moi przyjaciele ośmielili mnie do porzucenia mojej osobowości od 9 do 5 i przyjęcia tych wakacyjnych wibracji. Mogę to zrobić, pomyślałem.

Kiedy dotarłem na plażę San Pedro, poczułem się jakbym wkroczył do zupełnie nowego świata, który wyraźnie miał swoją własną etykietę. Czułem się jak zupełny outsider, nie wiedząc, jak zachowywać się w tej zrelaksowanej i ekskluzywnej społeczności. Podczas dwóch dni spędzonych w palącym hiszpańskim słońcu, szybko poznałam podstawowe zasady dotyczące zrzucania ubrań (i niepewności) na plaży. Niezależnie od tego, czy szukasz całkowitego wyzwolenia, czy tylko krótkiego wypadu topless na plażę tego lata, postępuj zgodnie z tymi zasadami, aby z łatwością opanować sztukę chodzenia au naturel.

1. Nie gap się

Uwierz mi, łatwiej to powiedzieć niż zrobić. Naturalnie, gdy odwiedzasz plażę, na której odzież jest opcjonalna, Twoim pierwszym odruchem jest gapienie się. Nie bądź taką osobą. Zasadą numer jeden na plaży nudystów lub podczas kąpieli topless na dowolnej plaży jest całkowite zignorowanie absurdalności sytuacji. Szczerze mówiąc, jesteś prawdopodobnie jedyną osobą, która uważa tę sytuację za dziwną, więc jeśli uspokoisz swój umysł i zaakceptujesz ją, inni też to zrobią.

Jeśli czujesz się całkowicie niekomfortowo, zacznij od leżenia twarzą w dół na ręczniku i czytaj, aż niezręczność ustąpi.

2. Uważaj na lokalną dziką przyrodę

Nauczyłem się tej lekcji na własnej skórze. Drugiego dnia pobytu na plaży w San Pedro zszedłem na brzeg, by wziąć szybką poranną kąpiel. Nie wiedziałem, że w ciągu nocy do zatoki wpłynęła ławica meduz, a małe, kłujące stworzenia kołysały się w wodzie, gotowe na swoją pierwszą ofiarę: mnie. Wniosek? Niezależnie od tego, czy masz na sobie strój kąpielowy, czy nie, pamiętaj, że na plaży jesteś bardziej narażony na kontakt z dziką przyrodą i nie pozwól, aby Twoja nowo odkryta swobodna natura doprowadziła do wizyty u lekarza.

3. Weź ze sobą drugi ręcznik

Wyjście au naturel to pewny sposób na wyjście ze strefy komfortu i są szanse, że pierwsza próba będzie całkowicie obca. Nawet najbardziej pewni siebie mogą czuć się niezręcznie i odsłonięci, więc spakuj drugi ręcznik na wypadek, gdybyś chciał szybko się zakryć. Nie ma nic gorszego niż szukanie koszulki lub próba manewrowania pod ręcznikiem, na którym leżysz, więc bądź przygotowany.

4. Oprzyj się chęci zrobienia zdjęcia na Snapchacie

Rozumiemy, sytuacja może wydawać się całkowicie zabawna i możesz czuć potrzebę opowiedzenia znajomym o swoim szalonym nowym doświadczeniu. Ale z szacunku poczekaj, aż opuścisz plażę. Wśród plażowiczów istnieje niewypowiedziana zasada, że to, co dzieje się na tym odcinku piasku, istnieje poza codziennym życiem. Tłumaczenie: Twoje powolne zdjęcia na Snapchacie ludzi wygrzewających się w promieniach słońca prawdopodobnie spotkają się ze spojrzeniami. Nie rób tego.

5. Bądź sumienny z filtrem przeciwsłonecznym

Istnieją części ciała, które nigdy nie widziały światła słonecznego, więc przed wizytą na plaży nałóż krem z filtrem przeciwsłonecznym i sumiennie nakładaj go ponownie przez cały dzień. Skin Cancer Foundation zaleca nakładanie nowej warstwy co dwie godziny i natychmiast po kąpieli, ponieważ woda i ręcznik usuwają poprzednią aplikację. Jeśli obawiasz się poparzenia, weź ze sobą kapelusz i parasol plażowy, aby być bezpiecznym.

Chociaż chodzenie topless nie jest dla każdego, jest to jedna z najbardziej wyzwalających rzeczy, jakie kiedykolwiek zrobiłem. Jest coś romantycznego i beztroskiego w europejskiej postawie obejmowania swojego ciała i może to być potężna lekcja budowania pewności siebie. Jeśli się wahasz lub jesteś skrępowana, pamiętaj: Jedyną osobą, która może sprawić, że poczujesz się niezręcznie lub wyzwolona, jesteś Ty sama.

Autor