Najlepsze rdzennie amerykańskie odczyty do wykorzystania podczas ślubu

Wypełnione mądrością o miłości i życiu, te rdzennie amerykańskie modlitwy, wiersze, błogosławieństwa i przysłowia przedstawiają doskonałe wiadomości, które narzeczeni muszą usłyszeć, gdy się pobierają. Na przykład, w tradycyjnych ceremoniach małżeńskich Ojibwa (aka Chippewa), panna młoda i pan młody trzymają orle pióro w lewej ręce podczas składania przysięgi.

Szukając lektur dla zaślubin rdzennych Amerykanów, prawdopodobnie natknęliście się na Modlitwę Ślubną Apaczów. Zaskakujące jest to, że pomimo dużej obecności w Internecie, to popularne błogosławieństwo nie jest przypisane do żadnego z rdzennych plemion amerykańskich. W rzeczywistości pochodzi ono z symulowanej ceremonii ślubnej Apaczów (pomiędzy Jamesem Stewartem i Debrą Paget), która została przedstawiona w westernie "Broken Arrow" z 1950 roku. Jego słowa, jednakże, są nadal przejmujące:

Now you will feel no rain,For each of you will be shelter to the other.

Jeszcze więcej inspiracji znajdziesz w zbiorach lektur do ceremonii jedności rdzennych Amerykanów, które wywodzą się z narodów Navajo, Pueblo i Hopi. Ponadto, autorka Leslie Gourse zebrała poruszający wachlarz rdzennych wierszy miłosnych i folkloru małżeńskiego w swojej książce "Native American Courtship and Marriage Traditions", która jest pełna plemiennych zwyczajów ślubnych. Oto kilka, które warto rozważyć:

Błogosławieństwo Pueblo

Dodaję mój oddech do twojego oddechu, aby nasze dni na ziemi były długie, aby dni naszych ludzi były długie, abyśmy byli jedną osobą, abyśmy mogli zakończyć naszą drogę razem.

Modlitwa Lakota

Naucz mnie jak ufać mojemu sercu, mojemu umysłowi, mojej intuicji, mojemu wewnętrznemu poznaniu, zmysłom mojego ciała, błogosławieństwom mojego ducha. Naucz mnie ufać tym rzeczom, abym mogła wejść w moją świętą przestrzeń i kochać ponad mój strach, a tym samym chodzić w równowadze z odejściem każdego wspaniałego słońca.

Przysłowie rdzennych Amerykanów

Słuchaj wiatru, on mówi.Słuchaj ciszy, ona mówi.Słuchaj swojego serca, ono wie.

Błogosławieństwo Pueblo

Trzymaj się tego, co dobre, nawet jeśli jest to garstka ziemi.Trzymaj się tego, w co wierzysz, nawet jeśli jest to drzewo, które stoi samo.Trzymaj się tego, co musisz zrobić, nawet jeśli jest to daleko stąd.Trzymaj się życia, nawet jeśli łatwiej jest odpuścić.Trzymaj się mojej ręki, nawet jeśli odeszłam od ciebie.

Przypisywane wodzowi Seattle (Duwamish)

Kiedy wiesz, kim jesteś, kiedy twoja misja jest jasna i płoniesz wewnętrznym ogniem niezłomnej woli, żaden chłód nie może dotknąć twojego serca, żaden potop nie może zwilżyć twojego celu. Ty, który jesteś żywy.

Z "Jesteś częścią mnie" Lloyd Carl Owle (Cherokee)

Jesteś teraz częścią mnie.Dotknęłaś mnie swoją dobrocią,Tak mnie oczarowałaś.Twoje usta są życzliwe,Twoje oczy świecą życiem.Cieszę się,że mnie dotknęłaś.Jesteś teraz częścią mnie.

Z "Opowieści o dwóch wilkach" (Cherokee)

Pewnego wieczoru stary Czirokez opowiedział swojemu wnukowi o walce, która toczy się wewnątrz ludzi. Powiedział: Mój synu, walka toczy się między dwoma wilkami wewnątrz nas wszystkich. Jeden z nich jest zły. To gniew, zazdrość, zawiść, smutek, żal, chciwość, arogancja, użalanie się nad sobą, poczucie winy, uraza, poczucie niższości, kłamstwa, fałszywa duma, wyższość i ego. Drugim jest dobro. To radość, pokój, miłość, nadzieja, pogoda ducha, pokora, życzliwość, życzliwość, empatia, hojność, prawda, współczucie i wiara."

Wnuk pomyślał o tym przez minutę, a następnie zapytał dziadka: "Który wilk wygrywa?"'Stary Czirokez odpowiedział po prostu: "Ten, którego karmisz".

Ta waza ślubna Navajo zmieni sposób postrzegania ceramiki

Autor