Przydatne wskazówki dla pracujących rodziców, aby obniżyć koszty opieki nad dziećmi

Koszt dobrej opieki nad dzieckiem w niektórych przypadkach może sięgać ponad 30 000 USD rocznie. Nawet sobotnia randka zaczyna być droga, gdy uwzględni się koszt opieki nad dziećmi. Ale nie daj się przestraszyć znakowi dolara! Nadal możesz mieć pełne życie wokół swoich dzieci i przy okazji zaoszczędzić pieniądze.

Oto kilka pomysłów na obniżenie kosztów opieki nad dziećmi.

Stwórz budżet na opiekę nad dzieckiem

Pierwszym krokiem do zaoszczędzenia pieniędzy jest ustalenie, ile obecnie wydajesz. Jaka jest stawka za opiekę dzienną lub opiekunki do dzieci? Jeśli nie znasz odpowiedzi na to pytanie, każda kwota w dolarach może wydawać się wysoka. Przyjrzyj się swoim ogólnym wydatkom, aby zobaczyć, gdzie możesz je zmniejszyć. Po ustaleniu kwoty, nadszedł czas, aby rozejrzeć się za opieką nad dziećmi, która zmieści się w Twoim budżecie. Będziesz także wiedzieć, jak często możesz zaplanować randkę i czuć się pewnie, pozwalając sobie na więcej.

Porównanie kosztów opieki nad dziećmi

Kiedy po raz pierwszy szukasz opieki nad dzieckiem, łatwo jest zignorować koszty. Bardziej koncentrujesz się na znalezieniu miejsca, w którym czujesz się komfortowo zostawiając swoje cenne dziecko. Aby pomóc w utrzymaniu czesnego na pierwszym miejscu, przygotuj listę placówek opieki dziennej, które sprawdzasz, i najpierw podaj cenę, a następnie wszystkie inne czynniki, takie jak liczba dzieci, które obserwuje jeden dostawca, lokalizacja itp. Gdy już zainwestujesz w odpowiednią opiekę nad dzieckiem, zwróć uwagę na ceny i ich zmiany.

Gdy szukasz opiekunki na weekend, zwróć uwagę na jej stawki, ale także na to, czy musisz odebrać i podrzucić dziecko. Nawet jeśli nie jest to koszt pieniężny, jest to koszt alternatywny lub koszt w postaci czasu i energii.

Dołącz lub załóż spółdzielnię opiekunek do dzieci

Czy dołączyłaś do grupy z innymi świeżo upieczonymi mamami, gdy Twoje dziecko urodziło się po raz pierwszy? Czy w Twojej okolicy jest kilka świeżo upieczonych mam, z którymi zacieśniłaś więzi w związku z noworodkowymi problemami? Jeśli tak, to zaufałaś tym mamom ze względu na historie, którymi się podzieliły, a także sposób, w jaki traktują Ciebie i Twoje dziecko. Byłyby świetnymi przyjaciółkami do założenia spółdzielni opiekunek lub spółdzielni.

Współpraca może być wspaniałym sposobem na pozostanie w kontakcie, bycie na bieżąco z dziećmi i zaoszczędzenie na kosztach opieki nad dziećmi. Za każdym razem, gdy opiekujesz się dzieckiem dla innej rodziny, liczba godzin jest zapisywana na Twoim koncie w ramach współpracy. Gdy ktoś inny opiekuje się Twoimi dziećmi, godziny są odliczane. Możesz nawet przyprowadzić swoje dzieci lub poprosić o opiekę we własnym domu, co sprawi, że będzie to randka, która pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze.

Jeśli w Twojej okolicy nie ma spółdzielni opiekunek, załóż ją! Zaproś innych rodziców ze żłobka lub przedszkola swojego dziecka. Możecie zacząć od poznania się przy wspólnym stole lub wycieczki na plac zabaw. Ważne jest, aby każdy członek czuł się komfortowo ze stylami rodzicielskimi innych dorosłych i ufał, że zapewnią oni bezpieczeństwo jego dzieciom.

Aby ułatwić śledzenie czasu, skorzystaj z aplikacji takich jak Baby Sitting Co-op, TimesFree lub Sit4Sit.

Wymiana usług za opiekę nad dzieckiem

Być może znalazłeś idealne centrum opieki dziennej dla swoich potrzeb, ale koszty są zbyt wysokie. Zapytaj dyrektora, czy nie potrzebuje pomocy w biurze w niepełnym wymiarze godzin, co może przynieść ci zniżkę na czesne.

Jeśli masz specjalne umiejętności, takie jak księgowość, pozyskiwanie funduszy lub administrowanie mediami społecznościowymi, jeszcze lepiej. Zawsze jest więcej dokumentów do wypełnienia i rodziców, do których można zadzwonić w sprawie listy oczekujących. Nigdy się nie dowiesz, jeśli nie zapytasz.

Może się też okazać, że twoje umiejętności przydadzą się w sąsiedztwie. Wśród innych rodziców możesz po prostu wymieniać się opieką nad dziećmi. Na przykład, możesz popilnować ich dzieci w sobotni wieczór, a w zamian oni popilnują twoich dzieci w następny weekend.

Jeśli masz jedynaka, wymiana może być nawet łatwiejsza niż opieka nad własnym dzieckiem, ponieważ bawią się one razem. W przypadku większej liczby rodzeństwa chaos może wzrosnąć wykładniczo. Twój dom może wyglądać jak po przejściu tornada, ale wszyscy będą się dobrze bawić. A ty zaoszczędzisz trochę gotówki.

Zrekrutuj członków rodziny do pilnowania dzieci

Jeśli masz szczęście mieszkać w pobliżu dziadków, ciotek lub wujków swojego dziecka, zapytaj ich, czy byliby w stanie popilnować twojego potomstwa przez jeden lub dwa dni w tygodniu. Możesz poprosić ich, by zrobili to za darmo lub zaoferować im zapłatę, nawet jeśli będzie to tylko koszt przejazdu i wydatków. Wiele babć zaakceptowałoby niższe stawki rynkowe, aby ci pomóc i ponieważ cieszyłyby się z okazji do nawiązania więzi.

W przypadku dalekich krewnych, zastanów się, czy mogliby przyjechać na miesiąc w lecie, aby zaopiekować się twoimi maluchami. Lub, jeśli dzieci są wystarczająco duże, wysłać je do krewnych na tydzień lub dwa. Możesz cieszyć się nowością spokojnego domu pod koniec dnia pracy.

Nawet starsze dzieci mogą w tym uczestniczyć, pomagając w pilnowaniu młodszego rodzeństwa po szkole, podczas gdy ty będziesz pracować. To od ciebie zależy, czy liczy się to jako obowiązek rodzinny, czy też zasługuje na symboliczną nagrodę pieniężną. Tak czy inaczej, jest to znacznie tańsze niż zwykła opiekunka do dzieci.

Wykorzystaj dzieci z sąsiedztwa jako pomocników matki

Niektóre nastolatki uwielbiają niemowlęta i przedszkolaki i uważają za zaszczyt spędzenie kilku godzin na zabawie z nimi, podczas gdy my mamy spotkanie w naszym domu lub wykonujemy jakąś pracę.

Dodatkowo, płacą mniej za godzinę. Porównaj to, co doceniliby jako dodatek, ze stawką, jaką możesz zaoferować uczniom szkoły średniej, z tym, co możesz zaoferować absolwentom szkół średnich i studentom, a nawet nauczycielom w przedszkolu za typową stawkę za opiekę nad dziećmi.

Nigdy nie należy zostawiać pomocy matki samej z dziećmi. Jej zadaniem będzie zajęcie dzieci na tyle, abyś mógł zająć się rzeczami, które wymagają niepodzielnej uwagi. Nastolatki z pewnością mają więcej energii do aktywnej zabawy niż niejedna dorosła opiekunka! Być może ich mamy mogą zgłosić się na ochotnika, aby przyjść i nadzorować, jeśli musisz wyjść z domu.

Kiedy korzystasz z pomocy matki, tworzysz więź między swoimi dziećmi a lokalnymi nastolatkami. Miejmy nadzieję, że w miarę dorastania pomocnicy staną się bardziej odpowiedzialni i będą nadal opiekować się dziećmi. Będziesz czuć się pewnie, zostawiając swoje dzieci z opiekunką, którą znają od lat.

Rozważ przyjęcie au pair

Jeśli masz pokój gościnny w piwnicy, który ma własną łazienkę i jest prywatny, możesz rozważyć przyjęcie au pair. Możesz znaleźć kobiety w wieku około 20 lat, które są bardziej dojrzałe i niezależne niż niektóre nastoletnie au pair. Twoje dzieci mogą pokochać poznawanie innej kultury i języka. Weź jednak pod uwagę, że będziesz mieszkać z nieznaną młodą kobietą, której znajomość angielskiego może być słaba i będzie musiała dostosować się do Ameryki.

Au pair są znacznie tańsze niż nianie, chociaż trzeba zapłacić za pokój i wyżywienie. Zgodnie z prawem au pair nie może pracować dłużej niż 45 godzin tygodniowo, więc dokładnie przemyśl czas, którego będziesz potrzebować. Jeśli jest to mniej niż 40 godzin tygodniowo, masz również wbudowaną opiekunkę weekendową!

Skorzystaj z ulgi podatkowej na opiekę nad dzieckiem i otwórz elastyczne konto wydatków

Wszyscy pracujący rodzice powinni rozważyć skorzystanie z federalnej ulgi podatkowej na wydatki związane z opieką nad dziećmi. Do 35% kosztów może się kwalifikować, z limitem 3000 USD na dziecko. Sprawdź u swojego doradcy podatkowego lub w Internal Revenue Service szczegółowe informacje na temat kwalifikowania się do ulgi i ubiegania się o nią.

Jeszcze lepiej jest zapytać, czy pracodawca oferuje elastyczne konto wydatków na opiekę nad osobami zależnymi. To Ty decydujesz, ile pieniędzy przed opodatkowaniem odliczyć od wypłaty na koszty opieki nad dzieckiem, aż do limitu. Korzyści podatkowe mogą być lepsze niż samodzielne ubieganie się o ulgę, jeśli pracodawca ustali wysoki limit.

Poznaj opcje publiczne i charytatywne

Niektóre samorządy lokalne oferują finansowane ze środków publicznych programy przedszkolne dla 4-latków. Mogą one również zapewniać programy wzbogacające dla starszych przedszkolaków, które mogą skrócić czas potrzebny na opłacenie prywatnej opieki nad dzieckiem.

Powinieneś także sprawdzić opiekę świadczoną przez lokalną YMCA, JCC lub kościoły. Chociaż każdy program jest inny, opieka nad dziećmi oferowana przez organizacje non-profit może być tańsza, ponieważ nie ma potrzeby zwracania zysków akcjonariuszom lub właścicielom firmy.

Dostosowanie harmonogramu pracy

Ty i twój małżonek możecie spróbować podzielić się zmianami, aby skrócić czas opieki nad dziećmi. Jeśli Twój współmałżonek pracuje na dzienną zmianę, a Ty jesteś w stanie pracować na nocną zmianę, możesz całkowicie wyeliminować płatną opiekę nad dziećmi. Możesz też pracować od poniedziałku do piątku, a on od środy do niedzieli, ograniczając wydatki na opiekę nad dziećmi do trzech dni.

Może to być jednak trudne dla twojego związku, więc zastanów się, jak utrzymasz solidne więzi małżeńskie i rodzinne. Czy możecie zjeść razem wczesną kolację, po tym jak on skończy pracę, ale zanim ty ją zaczniesz? A może "randka" śniadaniowa tylko we dwoje, raz w tygodniu?

Mniej wyczerpującą alternatywą jest nieznaczne przesunięcie harmonogramu. Jeśli pracujesz od 7:00 do 15:00, a Twój partner pracuje od 10:00 do 18:00, będziesz potrzebować mniej opieki nad dziećmi i zaoszczędzisz sporo pieniędzy. Ponownie, zaplanuj czas rodzinny tak, aby twoje małżeństwo i rodzina pozostały silne.

Nie zakładaj, że pracodawca nie pozwoli ci wynegocjować innego harmonogramu. Nie dowiesz się, dopóki nie zapytasz!

Praca w domu

Podobnie, praca w domu lub telepraca może obniżyć koszty opieki nad dziećmi. Nawet jeśli jest to jeden dzień w tygodniu, może to zaoszczędzić pieniądze.

Jeśli twoje dzieci są małe, prawdopodobnie nadal będziesz potrzebować opieki nad nimi w pełnym wymiarze godzin, aby wykonać swoją pracę. Zaoszczędzisz jednak czas na ubieranie się do pracy i dojazdy, co prawdopodobnie zaowocuje krótszym dniem opieki nad dzieckiem. A mniej opieki nad dziećmi oznacza więcej pieniędzy w kieszeni.

Gdy dzieci podrosną, będą mogły zająć się zabawą lub odrabianiem lekcji, podczas gdy Ty będziesz kończyć swój dzień pracy. Możesz nawet nauczyć je nakrywania do stołu i przygotowywania kolacji.

Autor