Jak z wdziękiem poradzić sobie z brakiem premii w pracy?

Prawdopodobnie wszyscy znamy to uczucie, gdy planujemy podróże, zakupy lub wystrój domu, ponieważ jesteśmy pewni, że dostaniemy premię w pracy i będziemy mieli nieco większą elastyczność finansową. Wiesz, wypłata na koniec roku, którą obiecał nasz szef - specjalne podziękowanie za długie godziny pracy, dodatkowe kroki i zdobywanie celów. Jest tak dobra, jak w torebce YSL, na którą mamy oko - a może jest? Jeśli jesteś na 99% pewien, że otrzymasz wypłatę w tym roku, weź pod uwagę następujące kwestie. Poprosiliśmy dyrektor redakcyjną Create & Cultivate, Ariannę Schioldager, aby pomogła nam dowiedzieć się, jak radzić sobie z brakiem premii w pracy.

Poznaj eksperta Arianna Schioldager jest uznaną pisarką, twórczynią treści i dyrektorem redakcyjnym Create & Cultivate, platformy internetowej i konferencji offline dla kobiet pragnących rozpocząć wymarzoną karierę.

Dopóki nie będzie w banku, nie licz na to

Jeśli zacząłeś kupować z założeniem, że spłacisz te rachunki, rachunki i rachunki z premii świątecznej, musisz odłożyć kartę i odejść. O ile nie masz 100% pewności, że premia na koniec roku zmierza w twoją stronę lub została już bezpośrednio zdeponowana, zachowaj ostrożność przy wydawaniu środków. Nie chcesz przecież rozpocząć Nowego Roku z wyniszczającym grudniowym długiem.

Rób zakupy w ramach swojego budżetu i oszczędzaj swoje konto bankowe - ponieważ jedyną rzeczą, którą powinieneś rozbić, jest szklany sufit.

Znajdź inne sposoby na podniesienie swojej pozycji w pracy

Premia może być miłym dodatkiem na koniec roku, a także psychologicznym uznaniem ze strony pracodawcy, że jesteś ceniony i dobrze wykonujesz swoją pracę. Ponadto, niewielka zachęta w postaci zimnej, twardej gotówki może przejść długą drogę. Ale premie nie zawsze są w zasięgu ręki.

Nie oznacza to jednak, że nie możesz poprawić swojej pozycji. Jeśli twój szef dał ci jasno do zrozumienia, że nikt nie dostanie premii, ale premia jest zasłużona, powinieneś sprawdzić, w jaki inny sposób możesz zwiększyć swoją wartość netto w firmie. W ten sam sposób, twoja ogólna wartość netto (zaoszczędzone pieniądze, inwestycje, nieruchomości) jest ważniejsza niż twoja pensja, możesz zastosować tę koncepcję do swojej pracy.

Pomyśl o swojej pracy jako o pakiecie - a nie poszczególnych częściach - który napędza cię do przodu. Premia może być miła, ale nie ma wpływu na twoją karierę. Nikt na rozmowie kwalifikacyjnej nie zapyta o wysokość premii na koniec 2016 roku. Będą chcieli znać twój tytuł, twoje wynagrodzenie, jak wspinałeś się po szczeblach kariery i jakie cele motywacyjne osiągnąłeś.

Nie bierz tego do siebie

Niektóre lata są trudniejsze niż inne dla niektórych firm, więc jeśli był to trudny rok dla twojej organizacji, jeśli jest wiele wydatków, które muszą się wydarzyć w pierwszym kwartale, lub jeśli (i pomyśl o tym) nie zasługujesz na premię, istnieje duża szansa, że dostaniesz świąteczny kubek i uścisk.

Postaraj się nie dać tego po sobie poznać. Jeśli nie jesteś jedyną osobą w firmie, która nie dostaje czegoś ekstra, to nadszedł czas, aby naprawdę ocenić swoje niedociągnięcia i porozmawiać z szefem. Premia jest nagrodą, a nie czymś oczywistym. Bądź realistą, jeśli chodzi o to, na co zasługujesz i co powinieneś wydać, i zaplanuj, aby następny rok był jak dotąd najbardziej odpowiedzialny finansowo!

Autor