Porady dotyczące zdjęć zaręczynowych

Uchwycenie idealnego zestawu zdjęć zaręczynowych może wydawać się przytłaczającym zadaniem przed rozpoczęciem. W końcu, jak znaleźć fotografa, który sprawi, że Ty i Twój partner będziecie się czuli swobodnie na tyle, aby czuć się naturalnie przed aparatem? Do tego dochodzi kwestia ustawień, które należy wybrać, ubrań, które należy założyć i póz, które należy przyjąć - jeśli w ogóle. Jeśli jesteś trochę nieśmiały przed aparatem, możesz szukać wskazówek dotyczących zdjęć zaręczynowych, które uchwycą Cię w najlepszym wydaniu. Spróbuj pomyśleć o swoich zdjęciach zaręczynowych jako o treningu przed zdjęciami ślubnymi. Podczas gdy oczywiście chcesz, aby Twoje zdjęcia zaręczynowe wypadły pięknie, pamiętaj, że mają one być swobodnym, naturalnym przedstawieniem Ciebie i Twojego S.O. - a nie całkowicie wykreowanym wyglądem zdjęcia ślubnego. Czytaj dalej, aby poznać pięć wskazówek dotyczących zdjęć zaręczynowych, które sprawią, że będziesz wyglądać najlepiej.

Zmień strój

Nie bój się zmiany stroju podczas sesji - nigdy nie wiesz, który okaże się najlepszy, gdy otrzymasz ostateczny zestaw. Przynieś jeden klasyczny strój w jednolitym kolorze i o ponadczasowej sylwetce. Następnie zrób coś odważniejszego, wprowadzając do swojego wyglądu bardziej eksperymentalną stronę swojego osobistego stylu. Odważniejsze nadruki lepiej sprawdzają się w aparacie niż mikrowzory, których drobne szczegóły mogą zgubić się na ostatecznym zdjęciu. Wybieraj czyste, jasne kolory, które w efekcie końcowym będą wyglądać wyraziście. Nie bój się zapytać swojego fotografa o radę dotyczącą kolorów i wzorów w zależności od oświetlenia, w którym będziesz fotografować siebie i swojego partnera.

Zrób badania

Ta rada działa na kilka sposobów. Po pierwsze, nie bój się być wybredny, jeśli chodzi o fotografów. Istnieje wiele utalentowanych fotografów zaręczynowych, więc pamiętaj, aby przejrzeć kilka portfolio przed podjęciem decyzji o ostatecznym wyniku. Chcesz fotografa, który nie tylko rozumie techniczną stronę fotografowania, ale takiego, który jest dobry w uchwyceniu rodzaju uczucia, które chcesz wywołać. Kiedy już znasz swojego fotografa, wyślij mu przykłady zestawów zdjęć, które uwielbiasz, aby mógł poczuć, jakiego rodzaju rezultatu oczekujesz. Zwróć uwagę na takie szczegóły jak pozy, kąty i ustawienia, aby Twój fotograf mógł dostosować się do Twoich upodobań.

Nie bój się eksperymentować

Nie tylko powinieneś przynieść kilka zmian ubrań, aby móc eksperymentować z różnymi wyglądami, ale także będziesz chciał być elastyczny podczas całej sesji. Wypróbuj różne pozy i kąty, korzystając z rad swojego fotografa. Wypróbuj zarówno oświetlenie wewnętrzne, jak i zewnętrzne, które może mieć ogromny wpływ na to, jak wyjdą Twoje zdjęcia. Jeśli Twój fotograf zasugeruje Ci coś, do czego nie jesteś przekonany, wypróbuj to - to oni są profesjonalistami za obiektywem, więc zaufaj ich instynktowi. Poproś ich o radę, jeśli nie jesteś pewien, czy dana pozycja lub kąt są dla Ciebie odpowiednie.

Zrób to na zewnątrz

Jedne z najwspanialszych warunków oświetleniowych można znaleźć nie w studiu fotograficznym, ale w plenerze. Nawet jeśli początkowo nie planowałeś fotografować na zewnątrz, rozważ kilka eksperymentalnych ujęć. Fotografowanie podczas złotej godziny, krótko przed zachodem słońca, jest szczególnie korzystne ze względu na zmiękczony kontrast między światłem a cieniem. Nie zaszkodzi również fakt, że zachód słońca to jeden z najbardziej romantycznych momentów dnia - idealny do uwiecznienia na zdjęciach zaręczynowych.

Bądź naturalny

Przede wszystkim, zdjęcia zaręczynowe to czas na zabawę i pokazanie chemii, jaka łączy Was z Waszym partnerem. Nie wyjdzie to na zbyt pozowanych zdjęciach. Zamiast tego, dobry fotograf powinien spróbować uchwycić Ciebie i Twojego S.O. podczas naturalnych interakcji, które nie są planowane. Chociaż dobrze jest przyjść na sesję z pomysłem, co chciałbyś zobaczyć jako wynik, nie martw się zbytnio o uchwycenie swojej "dobrej strony" - w przeciwnym razie twoje zmartwienie będzie widoczne na końcowych zdjęciach. Zrelaksuj się, baw się dobrze i staraj się nie przemyśleć każdego ruchu.

Sendpoints Publishing Co. "Will You Marry Me" $50 $25 Sklep
Pablo Neruda "Wiersze miłosne" $12 $9 Sklep
Paige Appel "The New-Fashioned Wedding" $20 Sklep
Carrie Denny "Instrukcja obsługi panny młodej: Jak przetrwać i być może nawet cieszyć się największym dniem w życiu" $17 Sklep

Autor