Te 30 celów dla mam są całkowicie godne podziwu i osiągalne

Mówimy o ustalaniu postanowień noworocznych, ale co z celami dla mam? Kiedy jesteś lepszą wersją samej siebie - zdrową, szczęśliwą, spełnioną - twoje maleństwo również czerpie z tego korzyści. Nie wspominając o tym, że mądrze jest zacząć uczyć dzieci wyznaczania celów w młodym wieku - a jednym z najlepszych sposobów, by się tego nauczyły, jest obserwowanie, jak sama osiągasz swoje marzenia.

Zebraliśmy 30 osiągalnych celów dla mam, rozmawiając z ośmioma mamami z dziećmi w różnym wieku o tym, jakie są ich cele na ten rok. Wykorzystaj tę listę jako inspirację, ale pamiętaj, że każda mama jest inna, więc dostosuj te cele do swojej rodziny. A teraz postawcie sobie cele.

Bądź delikatny i cierpliwy: "Koniec 2017 roku przyniósł nieterminowy rozwód, a ja odnajduję się w nowej roli jako samotna mama. Musiałam przejść z niepełnoetatowej SAHM do pełnoetatowej pracującej mamy i umieścić moje dzieci w przedszkolu, żyjąc jednocześnie od wypłaty do wypłaty. Z moim życiem - i życiem moich dzieci - wywróconym do góry nogami, bycie łagodnym dla nas wszystkich jest niezbędne. Zaczynam pozwalać pewnym oczekiwaniom odejść. Żyję wolniej i cieszę się czasem, który mam z moimi dziećmi, odkładając listę rzeczy do zrobienia na bok, kiedy nie śpią." - Alex Evjen, stylistka i blogerka dla AVE Styles

Więcej snu: Tylko dlatego, że jesteś zajętą mamą, nie oznacza to, że nie potrzebujesz swojego snu. Dążyć do uzyskania co najmniej siedmiu godzin snu każdej nocy (jeśli jest to możliwe z ludzkiego punktu widzenia). A jeśli oznacza to jeden serial Netflixa mniej na noc, niech tak będzie.

Ustal budżet: Wiedząc, co wydajesz, jest kluczem do bycia w stanie zaoszczędzić na coś fajnego (jak ta wycieczka do Disney World, kaszel kaszel). Zaplanuj kilka wieczorów z grami zamiast kolacji na mieście, a będziesz na dobrej drodze do osiągnięcia swoich celów w krótkim czasie.

Zostaw swoją pracę w biurze: Bądź bardziej obecny, gdy jesteś w domu. Oznacza to, że gdy odejdziesz od biurka, Twoja praca powinna tam pozostać. Twoja rodzina doceni to, że spędzasz z nią więcej czasu w skupieniu.

Wiele osób ma błędne przekonanie, że bycie rodzicem oznacza poświęcenie tego, kim się jest i swojej tożsamości.

Skup się na dbaniu o siebie: "Uważam, że tak ważne jest, aby dbać o siebie, aby być najlepszą mamą, jaką możesz być dla swojego dziecka. Wiele osób ma błędne przekonanie, że bycie rodzicem oznacza poświęcenie tego, kim się jest i swojej tożsamości. Posiadanie dzieci nie oznacza, że musisz rezygnować z tego, co jest ważne dla Ciebie jako jednostki. Myślę, że to bardzo ważne, aby ćwiczyć, być aktywnym, zdrowo się odżywiać, rozpieszczać się, chodzić na randki i tak dalej." - Loreana von Plocki, dyrektor kreatywny i założycielka The Daily Bella

Medytuj jako rodzina: Nigdy nie jest za wcześnie, aby nauczyć swoich maluchów medytacji. Ali Larter przysięga na aplikację Stop, Breathe & Think for Kids. I jest ona darmowa.

Znajdź ujście: Niezależnie od tego, czy jest to joga, kolorowanie mindfulness, czy czytanie, potrzebujesz czegoś, co pozwoli ci pozbyć się energii. Wygospodaruj trochę czasu, aby zaangażować się w tę czynność kilka razy w tygodniu.

Wyznacz przy stole strefę "wolną od komórek": Jeśli Twoje dzieci są starsze, dotyczy to również ich. Wyznacz pojemnik lub specjalne miejsce, gdzie każdy odłoży swój telefon po wyciszeniu go. Posiłki to idealny czas, aby zapytać się nawzajem o swoje dni i naprawdę się połączyć - i nie mamy tu na myśli łączenia się na mediach społecznościowych.

Spędzaj więcej czasu ze swoim partnerem: "Z Nowym Rokiem wszyscy chcemy ustawić nasze widoki wysoko. Ale ja jestem zwolenniczką praktycznego podejścia do wyznaczonych celów. Mój mąż i ja co roku w styczniu wyjeżdżamy na wycieczkę z okazji naszej rocznicy (trochę późno), ale w idealnym momencie po wakacyjnym szaleństwie. I za każdym razem, kiedy wracamy, czuję się odświeżona. Ten czas poza domem jest tak ważny dla naszego związku, ale wracam do domu z matczyną energią, której nie potrafię wytłumaczyć." - Jamie Lynn Gernert, blogerka lifestylowa i modowa dla Work Your Closet

Bierz więcej kąpieli: I mamy na myśli te z tonami bąbelków, relaksującą playlistą, a może nawet kieliszkiem wina. Bo przecież kąpiel trwająca mniej niż 30 minut nawet się nie liczy, prawda?

Zorganizuj babski wieczór: Nie zapomnij o tych dziewczynach, które były tam, zanim całe to szaleństwo życia się wydarzyło. Nawet jeśli jest to coś tak prostego, jak piątkowa pizza party raz w miesiącu, będzie to świetna okazja, aby nadrobić zaległości.

Przypomnij sobie w środku robienia obiadu i kąpieli, że ty i twoje dzieci powinniście mieć trochę więcej zabawy.

Bądź bardziej elastyczna: Część bycia zorganizowaną mamą oznacza trzymanie się pewnych harmonogramów i zasad. Ale mądrze jest też być elastycznym, żeby się nie denerwować, gdy coś pójdzie nie tak.

Zobacz swoje dziecko takim, jakie jest: "Moim najważniejszym celem na ten rok i nadchodzące lata jest naprawdę zobaczyć naszego syna za to, kim jest, i pielęgnować tego ducha. Zawsze będę starała się go prowadzić, ale mam nadzieję, że uda mi się skupić na pomaganiu mu w pełniejszym wejściu w siebie, a nie na próbach kształtowania go według mojego wyobrażenia o tym, kim chciałabym, żeby był. Tak więc w tym roku i zawsze będę się koncentrować na zrozumieniu, kim on jest, jakie są jego szczególne potrzeby i jak mogę najlepiej pomóc mu na jego drodze." - Sarah Yates Mora, dyrektor kreatywny i redaktor A House in the Hills

Naucz swoje dziecko, by mówiło głośno: Jeśli coś nie jest w porządku, chcesz, aby twoje dziecko nazwało to tak, jak jest. Jeśli chodzi o ten cel dla mam, daj im przykład.

Pomóż tym, którzy mają mniej szczęścia: Zamiast po prostu wypisywać czek, zaplanuj zbiórkę pieniędzy lub spędź czas w kuchni dla zup. Tylko pomagając innym, stajemy się prawdziwie bezinteresowni.

Pij więcej wody: Woda pomaga na prawie wszystko - nawet na niepokój. Podejmij wysiłek, aby wszyscy w twojej rodzinie spożywali więcej wody (woda infuzowana może sprawić, że będzie to bardziej ekscytujące).

Znajdź 30 minut dziennie czasu "ja": "Jako nowa mama (moje dziecko ma 3 miesiące), właśnie zaczynam wyłaniać się z noworodkowej mgły poporodowej. Zaczynam znów czuć swoje ciało i na nowo łączyć się z samą sobą. Kiedy zaczynam mój dzień od medytacji, spędzam resztę dnia na wyższej wibracji, jestem bardziej cierpliwa i spokojna, i jestem w stanie cieszyć się wszystkimi małymi chwilami. (Zamiast użalać się nad sobą, że obudzono mnie o 3 nad ranem, wącham czubek głowy mojego dziecka i rozkoszuję się moim niesamowitym szczęściem, że urodziłam piękne, słodkie, zdrowe dziecko). Jeśli te minuty rozrastają się do godziny, uwielbiam wypełniać moją listę kontrolną dotyczącą dbania o siebie i robić smoothie. Kiedy zaczynam dzień w ten sposób, jestem w stanie dbać o moje dziecko w najczystszy sposób." - Laney Crowell, założycielka The Moment

Rzuć sobie wyzwanie: Na maraton, zdrowszy plan posiłków lub nowe hobby. Wyjście poza swoją strefę komfortu doda Ci pewności siebie, o której nie miałeś pojęcia.

Skup się na doświadczeniach, a nie na rzeczach: Zawsze jest więcej dóbr materialnych, w których możemy się rozpieszczać, ale niekoniecznie poprawiają one nasze samopoczucie. Jeśli masz zamiar się rozpieszczać, zrób to na rodzinnych wakacjach lub wycieczce, np. na balet lub do muzeum.

Uczyń zdrowie priorytetem: "Moim celem na ten rok jest to, że chcę bardziej szanować swoje zdrowie. Czuję, że odkąd moje dzieci są w szkole, mam więcej czasu, by poświęcić się zdrowiu, by móc być dla nich jak najdłużej. Jak na razie to się sprawdza i czuję, że mogę być lepszą mamą, kiedy czuję się bardziej zrównoważona". - Jessica Doll, fotografka i blogerka dla Hej Doll

Zacznij (lub skończ) studia: Zawsze chciałeś nauczyć się nowej umiejętności lub uzyskać zaawansowany stopień? Twoje dzieci będą tak dumne, widząc mamę, która idzie na to.

Informuj się: Wiedz, co dzieje się na świecie i jak to wpływa na Ciebie. Nie wszystko, co słyszysz, może ci się podobać, ale jeśli nie będziesz się kształcić, znajdziesz się w niekorzystnej sytuacji.

Zachowaj równowagę: "Z noworodkiem, dwulatkiem i pięciolatkiem, moim celem będzie utrzymanie zdrowej równowagi w tym roku. Ta równowaga będzie pomiędzy oddaniem się dzieciom a wygospodarowaniem czasu dla siebie. Miłość i uwaga, którą mamy tendencję do dawania na co dzień, może łatwo wyczerpać nas jako kobiety, ale pamiętanie, aby uczynić siebie również priorytetem, pomoże mi osiągnąć mój cel równowagi w 2018 roku." - Ascia Sahar, blogerka na I Am Ascia

Śmiej się często: Przypomnij sobie pośród robienia lunchu i dawania kąpieli, że ty i twoje dzieci powinniście mieć trochę więcej zabawy. Śpiewaj piosenki podczas sprzątania po zabawie lub oglądaj głupi program telewizyjny razem przed snem.

Moim celem mamy na 2018 rok jest zaplanowanie większej pomocy przez opiekunki do dzieci, pomocników matki lub przyjaciół, ponieważ moja rodzina nie mieszka w pobliżu.

Częściej gotuj kolację: Zamawianie w nigdy nie było łatwiejsze, ale usługi dostawcze mogą utrudnić bycie zdrowym. Postaw sobie za cel przygotowywanie kolacji w domu kilka razy w tygodniu - i zatrudnij swoje pociechy jako swoich sous-chefów.

Poproś o pomoc: "Moim celem mamy na 2018 rok jest zaplanowanie większej pomocy przez opiekunki do dzieci, pomocników matki lub przyjaciół, ponieważ moja rodzina nie mieszka w pobliżu. To da mi więcej czasu na odpoczynek i da mojemu mężowi i mnie więcej czasu jakości, nawet jeśli jest to szybka wycieczka na kawę lub deser razem, podczas gdy nasze dziecko drzemie, a moja córka bawi się z opiekunką." - Tammy Preston, blogerka na A Loyal Love

Miej wyznaczone dni odpustowe: Gdzie pozostajesz w piżamie przez cały dzień, robisz naleśniki na kolację, a najbardziej praca, którą wykonujesz, to nałożenie maseczki na twarz.

Przestań mieć FOMO: Twoje życie jest teraz inne, ale powinnaś to ogarnąć. Czy naprawdę jest coś lepszego niż przytulanie się na piżama party ze swoim dzieckiem? Naszym zdaniem nie.

Częściej mów "kocham cię": Do kogoś specjalnego, rodziców, przyjaciół, a zwłaszcza do swojego dziecka.

Autor