5 zatwierdzonych przez lekarzy produktów do zmniejszania linii uśmiechu - bez wypełniaczy

To fakt: Wszystkie te lata śmiechu z brzucha na śmieszne żarty przyjaciół, uśmiechanie się na niewiarygodne zwroty akcji w filmach i po prostu uśmiechanie się od ucha do ucha będzie subtelnie, stopniowo stają się stałymi częściami naszego życia, pojawiając się na naszych twarzach jako linie uśmiechu. Zanim jednak przejdziesz na stronę Victorii Beckham, ślubując, że już nigdy nie będziesz się uśmiechać, weź się w garść. Istnieją bowiem bardzo skuteczne sposoby na zmniejszenie dowodów dobrej zabawy, które niekoniecznie wymagają operacji plastycznych lub zabiegów w gabinecie.

Czym są linie uśmiechu? Linie uśmiechu są również znane jako fałdy nosowo-wargowe i są to fałdy (od drobnych linii do głębszych zmarszczek), które rozciągają się od boku nosa do kącika ust. Powstają one w wyniku utraty objętości i elastyczności twarzy spowodowanej starzeniem się.

Rozmawialiśmy z dermatologiem, dr Ronaldem Moyem, o najlepszych sposobach walki z liniami uśmiechu - jedną linią na raz.

Poznaj eksperta Dr Ronald Moy jest chirurgiem kosmetycznym, wykładowcą i autorem. Dr Moy jest również członkiem American College of Mohs Surgery i American Society for Dermatologic Surgery, członkiem American Academy of Facial Plastic Surgery i opublikował ponad 200 artykułów naukowych na temat chirurgii kosmetycznej i dermatologicznej.

Dlaczego powstają linie uśmiechu

Chociaż powtarzające się ruchy twarzy z czasem powodują powstawanie linii uśmiechu, mówi Moy, nie jest to jedyna przyczyna: Inną przyczyną powstawania linii uśmiechu jest grawitacja, która przyczynia się do utraty elastyczności i tłuszczu w poduszkach tłuszczowych, które znajdują się wzdłuż naszych kości policzkowych.

Jak zmniejszyć linie uśmiechu?

Niestety, Moy twierdzi również, że linie uśmiechu są jednymi z najtrudniejszych do usunięcia i zazwyczaj istnieje tylko jeden rodzaj zabiegów pielęgnacyjnych, który może je poważnie zmniejszyć. Być może już się tego domyśliłaś: Jest to zabieg w gabinecie z użyciem wypełniaczy iniekcyjnych. "Linie uśmiechu są trudne do pozbycia się, ponieważ cały czas się uśmiechamy", dodaje, "więc najlepszym zabiegiem są zazwyczaj wypełniacze, ponieważ naprawdę zmiękczą głębokie linie uśmiechu".

Linie uśmiechu są trudne do pozbycia się, ponieważ wielokrotnie uśmiechamy się przez cały czas...więc najlepszym zabiegiem są zazwyczaj wypełniacze, ponieważ naprawdę złagodzą głębokie linie uśmiechu.

Nie jesteś gotowa na poddanie się zabiegowi za 600 dolarów? Nie marszcz się: Naskórkowy czynnik wzrostu w DNA Renewal, linii pielęgnacyjnej Moy, "zwiększa produkcję kolagenu, co z kolei zagęszcza skórę".

Moy poleca pięć produktów do pielęgnacji skóry o działaniu przeciwstarzeniowym, które pomagają zmniejszyć linie uśmiechu - bez kosztownych zastrzyków. Zwróć uwagę, że kluczowym składnikiem każdego z tych produktów jest naskórkowy czynnik wzrostu. Ale również dodając do swojej diety "więcej wody i nawadniających pokarmów, Twoja skóra pozostanie nawilżona i będzie bardziej odporna", podkreśla Moy.

Czynnik wzrostu

DNA Renewal DNA Regeneration Serum $145 Sklep

"Ten biologicznie opracowany czynnik wzrostu pochodzi z nasion jęczmienia i jest klinicznie udowodniony, że zagęszcza skórę, jednocześnie zmniejszając widoczność porów, drobnych linii, zmarszczek, nieregularnej pigmentacji, fotouszkodzeń i tekstury w ciągu zaledwie ośmiu tygodni" - mówi Moy.

Serum zagęszczające skórę

Bioeffect Serum EGF $160 Sklep

"To silne, przeciwdziałające starzeniu się skóry serum odnawia, ożywia i odbudowuje Twoją skórę, jednocześnie ją nawilżając" - zauważa Moy. "Zmniejsza również widoczność drobnych linii i zmarszczek, a także maksymalizuje blask i ton".

PSP & Amino Acid Serum

Neocutis Bio Serum $235 Sklep

"To celuje, wspiera i chroni zdrowy poziom kolagenu, aby zwalczać widoczne oznaki przedwczesnego starzenia się" - mówi Moy. "Dzięki czynnikom wzrostu PSP, to serum wzmacnia własne zdolności naprawcze skóry, podczas gdy aminokwasy i stabilizowana witamina C promują jędrność i elastyczność. Bio przetworzone algi również wygładzają i napinają kontury twarzy, a kwas hialuronowy plumps skórę, zapewniając lekkie nawilżenie."

Żel przeciwzmarszczkowy

SkinMedica TNS Recovery Complex $179 Sklep

"To żelowa formuła przeciwzmarszczkowa, która skupia się na widocznych oznakach starzenia" - mówi Moy.

Serum wzmacniające kolagen

Regenica Rejuvenating Dual Serum $175 Sklep

"To wykorzystuje czynnik wzrostu, aby zająć się oznakami starzenia i zwiększa kolagen z peptydami i aminokwasami", mówi. "To również zmniejsza stan zapalny i zaczerwienienie".

Autor