Pytanie: Czy to normalne, że wciąż kocham swojego byłego?

Złamanie serca to swego rodzaju rytuał przejścia. Wielu z nas doświadcza tego po raz pierwszy, gdy jesteśmy młodzi, i wydaje się, że nigdy się nie pozbieramy. A jednak, w jakiś sposób, świat się kręci i życie toczy się dalej. Niestety, z wiekiem przychodzą poważniejsze związki i jeszcze poważniejsze złamania serca. "To należy do kategorii traumy" - mówi Fran Walfish, Psy.D., psychoterapeutka z Beverly Hills, autorka książki The Self-Aware Parent i była gwiazda programu WE TV "Sex Box".

Poznaj eksperta Fran Walfish jest wiodącą psychoterapeutką par, dzieci i rodzin z siedzibą w Beverly Hills w Kalifornii. Jest znaną autorką i popularnym w mediach ekspertem w dziedzinie psychologii.

Jest tak wiele pytań, które zadajemy sobie po tego rodzaju traumie. Co zrobiłem źle? Czy znajdę ponownie miłość? Czy to normalne, że nadal kocham mojego byłego? Podczas gdy ten rodzaj myślenia jest naturalny po poradzeniu sobie z końcem związku, Walfish wyjaśnia, że rozwodzenie się nad tymi wewnętrznymi obsesjami może sprawić, że będziesz "zakładnikiem własnego kompulsywnego myślenia". Nie ma prostych odpowiedzi na pytania, które dręczą cię po rozstaniu, ale są kroki, które możesz podjąć, aby przejść dalej w zdrowy sposób. Weź to od eksperta od związków: Oto kroki, które pomogą ci uzdrowić się po rozstaniu.

Użyj wyobraźni

Walfish sugeruje odegranie w swoim umyśle scenariusza, którego nigdy nie miałeś szansy zrealizować podczas związku; pomoże ci to przepracować nierozwiązane uczucia z byłym. Najprostszym sposobem, aby to zrobić, jest wyobrażenie sobie ex, którego nie jesteś całkiem nad siedzeniem w wyimaginowanym krześle i odbyć z nimi rozmowę. "Powiedz wszystkie rzeczy, które chciałbyś powiedzieć, gdyby byli tam osobiście", mówi Walfish. Jest to szczególnie pomocne, jeśli twoja była znacząca osoba miała trudności z wyrażaniem uczuć lub komunikowaniem problemów z tobą.

Wyrzuć z siebie złość

Wraz z potrzebą wyrażenia swoich uczuć werbalnie przychodzi potrzeba wyrażenia gniewu w sposób fizyczny. "To bardzo ważne dla ludzi, aby mieć fizyczne wydalenie agresywnych impulsów", mówi Walfish. Zamiast odgrywać się lub trzymać urazę, weź się za boks i uwolnij swoją agresję na worku treningowym lub nawet po prostu uderz w poduszkę lub swój materac. Walfish sugeruje również, by udać się w ustronne miejsce i pozwolić sobie na krzyk. Przechodzenie przez te uczucia gniewu w zdrowy sposób może być niesamowicie uzdrawiające i katartyczne.

Napisz list (ale nie wysyłaj go pocztą!)

Podobne do posiadania wyimaginowanej rozmowy z ex, to może być korzystne, aby zapisać swoje uczucia w dobrze przemyślanym liście. Ale nie wysyłaj go, ostrzega Walfish. Punktem tej praktyki jest po prostu ujęcie swoich emocji w słowa, nawet jeśli wiesz, że nie będziesz w stanie wyrazić ich osobiście. "Chcesz mieć szansę oczyścić wszystkie uczucia, które trzymasz w środku", mówi.

Medytuj

Medytacja to doskonały sposób na oczyszczenie umysłu i uspokojenie się, gdy jesteś w grubej części poważnego złamania serca. Kiedy czujesz, że zawsze będziesz kochać swojego byłego, spróbuj wyobrazić sobie siebie z nową osobą w pięknym, spokojnym otoczeniu. Walfish sugeruje myślenie o plaży na Hawajach. Pomoże to złagodzić twój niepokój związany z potencjalnym ponownym umawianiem się na randki i pozwoli ci wizualizować harmonijną przyszłość. Jeśli siedzenie z samym sobą czuje się jak zbyt duży krok, spróbuj wziąć tylko jedną klasę jogi, aby rozpocząć. Będziesz z grupą ludzi i będzie to bardziej aktywne środowisko.

Wyjdź z głowy

Aby pozbyć się obsesyjnych myśli, które noszą się na ciebie podczas rozpadu, to jest kluczowe, aby być obecny i dostać się z głowy. W przeciwnym razie możesz spędzić cały dzień zastanawiając się, czy to, co myślisz, czujesz i robisz jest normalne. Walfish sugeruje proste czynności, takie jak spacer wokół bloku, słuchanie muzyki i spędzanie czasu z przyjaciółmi, aby uniknąć izolacji. Zanurz się więc w aktywności, którą kochasz, zaśpiewaj swoją ulubioną piosenkę i zadzwoń do przyjaciółek na tak potrzebny babski wieczór.

"Do wszystkich, którzy mają do czynienia ze stratą i żałobą po zakończeniu związku, obiecuję ci, że tak bardzo, jak to boli teraz, jest to faza przejściowa. Będzie lepiej, obiecuję".

Wszystkim tym, którzy radzą sobie ze stratą i opłakują koniec związku, obiecuję, że tak bardzo jak teraz boli, jest to faza przejściowa. Będzie lepiej, obiecuję.

Potrzebujesz jeszcze trochę wsparcia? Znajdź ukojenie, czytając te cytaty o byciu singlem.

Sweaty Betty All Sport Backpack $115 Sklep
La Vie Boheme Yoga Coco Palm Yoga Mat $86 Sklep
H&M In-Ear Headphones $30 Sklep
Williams Sonoma Aerin Waffle Pique Robe $129 Sklep
Byredo Burning Rose Scented Candle $80 Sklep

Autor